با بعضی از مراقبت های خاص هنگام شستشو و خشک کردن لباس های تنگ را گشاد کنیم

لباس تان تنگ شده؟ ماشین لباسشویی خرابش کرده؟ به هر دلیلی ممکن است یک روز ببینید بلوزی که همیشه می‌پوشیدید، برایتان تنگ شده است. از نظر فیزیکی که غیر ممکن است بتوان لباسی را بزرگ کرد مگر اینکه به آن وصله زد که آن هم کاملاً معلوم است. اما می توانیم با کشیدن بلوز و بعضی مراقبت‌های خاص هنگام شستشو و خشک کردن، بلوز را گشادتر کنیم.

برای شستشوی لباس آب هر چقدر داغ تر باشد، لباس را تنگ تر می کند

همه چیز با شستن و خشک کردن شروع می‌شود. بجای آب داغ، با آب گرم یا ولرم یا سرد بشویید. آب هر چقدر داغ‌تر باشد، لباس را تنگ‌تر می‌کند. اگر چه گفته می‌شود که آب داغ لباس را بهتر تمیز می‌کند.

اگر می‌خواهید لباس را درازتر کنید، می توانید به چهارگوشه لباس، گیره زده و آن را از دو طرف بکشید

اگر از خشک‌کن برقی برای خشک‌کردن لباس استفاده می‌کنید، دست نگه دارید. لباس را از بند بیاویزید تا خشک شود. وزن آب موجود در لباس باعث کشیده شدن آن شده و لباس را کمی گشادتر می‌کند. اگر می‌خواهید لباس را درازتر کنید، می توانید به چهارگوشه لباس، گیره زده و آن را از دو طرف بکشید.

اگر می‌خواهید لباس را گشاد کنید، باید یک روز زودتر از موعد این کار را انجام دهید

اگر می‌خواهید لباس را گشاد کنید، باید یک روز زودتر از موعد این کار را انجام دهید. اگر بخواهید با دست آن را کشیده و گشاد کنید، روی لباس، جای کشیدگی و چروک ایجاد می‌شود که همان بهتر است لباس تنگ باشد!

.

۱-اگر بلوز شما در قسمت سینه و کمر تنگ شده است

برای لباس‌ تنگ شده در قسمت سینه و کمر می‌توانید در قسمت جلو یا پشت لباس، برش مستقیم از پایین تا نزدیکی یقه ایجاد کنید. پارچه‌ توری یا هر طرح و رنگ دیگری که لباس شما را زیبا کند به شکل مثلثی برش بزنید. برش مثلثی به اندازه‌ای باشد که می‌خواهید لباس گشاد‌تر شود. پارچه مثلثی برش داده شده را به قسمت جلو یا پشت لباس بدوزید.

راه دیگر، اضافه کردن پارچه به پهلوی بلوز است. برش‌ها را از پهلوی لباس انجام دهید. دوباره پارچه دیگری به شکل مثلثی برش دهید و در این قسمت بدوزید.

.

۲-اگر بلوز شما در قسمت شکم و کمر تنگ شده است

اگر لباس تنگ شده شما در قسمت شکم تنگ شده و در قسمت سینه سایز مناسبی دارد، بر روی لباس از پایین تا قسمت کمر برش مستقیم ایجاد کنید. می‌توانید چند برش در اطراف لباس ایجاد کنید. فقط توجه داشته باشید فاصله برش‌ها با یکدیگر برابر باشد. سپس پارچه مورد نظری را که می‌خواهید به این قسمت اضافه کنید را به شکل مثلثی برش بزنید.

مانند تصاویر قبل می‌توانید برش‌ها را در قسمت پهلو ایجاد کنید. پارچه مورد نظر را نیز به قسمت پهلو تا قسمت کمر اضافه کنید.

.

۳-اگر بلوز شما در قسمت آستین تنگ شده است

اگر حلقه آستین و دور بازوی لباس برایتان تنگ شده، برشی که بر روی آستین ایجاد می‌کنید باید تا تاج آستین ادامه پیدا کند. توجه داشته باشید باید دور حلقه آستین نیز اضافه شود. بنابراین برش را تا سر شانه ادامه دهید و یا از قسمت زیر بغل پارچه مورد نظر را اضافه کنید.

می‌توانید به قسمت برش خورده تور و یا پارچه زیبای دیگری که دوست دارید اضافه کنید. حتی می‌توانید این قسمت را باز بگذارید و دور تا دور قسمت برش را با تور و یا نوار تزپین کنید.

.

منابع:

.https://www.beytoote.com
.https://deltapayam.com