تغییر دادن و اندازه کردن لباس مردانه : خوب، بد، زشت

خوب: لباس‌های شما زمانی بر تن شما زیبا به نظر خواهند رسید که کاملا اندازه باشند. موارد متعددی مثل بلندی آستین یا پاچه شلوار، گشادی یا تنگی تنه لباس یا قسمت بالای شلوار را به راحتی می‌توان تغییر داده و بر اساس سایز بدن اندازه کرد.

بد: انجام این تغییرات در لباس‌ها قطعا هزینه دارد و این کار هزینه پوشاک شما را از قیمت خرید آن هم بالاتر می‌برد. علاوه بر این برخی از تغییرات را نمی توان در لباس‌ها اعمال کرد مثلا کتی که چند سانتیمتر کوتاه است نمی‌تواند بلندتر شود و مهم نیست خیاطی که به آن مراجعه کرده‌اید چقدر ماهر است چون نمی‌تواند معجزه کند.

زشت: هیچ خیاطی اعتراف نمی‌کند که مهارت کافی در کار خود ندارد و شما زمانی به این نکته پی خواهید برد که لباستان خراب شده است. برخی از خیاط‌ها نیز به کارهایی مثل اندازه کردن لباس مردانه اهمیتی نمی‌دهند و آن را در اولویت‌های آخر خود قرار می‌دهند و شما ممکن است چندین هفته برای یک کار ساده مثل کوتاه کردن آستین کت خود معطل شوید.

.

سه فاکتور اصلی در یک تغییر موفق

یک خیاط ماهر: انتخاب یک خیاط ماهر کار ساده‌ای نیست و خیاط‌ها از این نظر ممکن است تفاوت‌های چشمگیری با هم داشته باشند. علاوه بر این اگر نتوانید به خوبی با وی ارتباط برقرار کنید و منظور خود را به وی منتقل کنید ممکن است با یک سوء برداشت لباس شما به کلی خراب شود. به همین دلیل برای پیدا کردن یک خیاط ماهر و ارتباط مناسب با وی باید نکات زیر را مدنظر داشته باشید:

آیا لباس پارچه کافی دارد؟ اگر لباسی که برای تغییر دادن انتخاب کرده‌اید پارچه کافی نداشته باشد حتی ماهرترین خیاط‌ها هم نمی‌توانند به شما کمک کنند مگر این که کار شما چیزی مثل تنگ کردن یا کوتاه کردن لباس باشد. حتما مطمئن شوید لباس شما درز کافی (حداقل ۱.۵ تا ۳ سانتیمتر) داشته باشد سپس برای تغییر دادن آن اقدام کنید.

محدودیت‌های تناسب: اگر همه شرایط هم مهیا باشد باز هم تغییر دادن و اندازه کردن لباس مردانه محدودیت‌هایی دارد و این محدودیت مربوط به تناسبات لباس است. به طور مثال اگر قد شما کوتاه است و کتی که خریده‌اید بلند است نباید انتظار داشته باشید که خیاط بتواند بیش از ۵ سانتیمتر آن را کوتاه کند چون در این صورت تناسبات لباس به هم می‌خورد و ظاهر شما خنده‌دار به نظر خواهد رسید. این محدودیت در مورد آستین‌ها و پاچه شلوار هم صادق است.

.

مهارت‌های پایه برای تغییر دادن و تعمیر لباس‌های مردانه

این کار‌ها هزینه‌ای ندارند و شما با کمترین مهارت و یک راهنمایی و کمک ساده می‌توانید آن‌ها را انجام دهید:

.

تغییراتی که نیاز به مهارت متوسط دارند

این کارها نیاز به کمی هزینه دارند اما این هزینه ارزش تغییری را که در لباس خود می‌دهید دارد:

.

تغییراتی که نیاز به مهارت بالا دارند

این کارها هزینه نسبتا زیادی دارند و بهتر است توسط افراد ماهر انجام شوند:

.

تغییراتی که فقط حرفه‌ای‌ها می‌توانند انجام دهند

این تغییرات هزینه زیادی دارند و حتما باید توسط افراد ماهر و متخصص روی لباس انجام شوند:

.

تغییرات غیرممکن در تعمیر و اندازه کردن لباس مردانه

اگر چنین اتفاقاتی برای لباس شما افتاده باشد بهتر است به دنبال خرید یک لباس نو باشید:

.

منابع:

.https://redmag.ir