راهنمای پوتین نظامی

تقریبا تمام افراد اگر سربازی رفته باشند و یا نرفته باشند پوتین نظامی را دیده ایم و تقریبا با آن آشنایی داریم. پوتین نظامی یکی از لباس های فردی است که سربازان آن را باید هنگام تمرینات نظامی و رژه ها به تن کنند. در این مقاله می خواهیم نکاتی را ارائه دهیم تا بتوانید زمان خرید پوتین نظامی انتخاب درست تری داشته باشید و از پاهایتان در دوران سخت سربازی محافظت کنید.

پوتین سربازی یک کفشی است که مانند بوت و چکمه ساق بلندی دارد و می تواند از مچ تا ساق پای شما را در برابر خطرات محافظت کند.

هنگام خرید پوتین نظامی باید سبکی و راحتی آن را در نظر بگیرید. کفش را به پا کنید. نباید احساس سنگینی در شما ایجاد کند و در قدم برداشتن ها شما را خسته کند. چرا که شما پوتین نظامی را برای شرایط سخت و دشوار لازم دارید و نباید بار اضافی را به شما تحمیل کند.

یکی از مواردی که هنگام خرید پوتین نظامی باید به آن دقت کنید این است که آن را برای چه نوع آب و هوایی می خواهید استفاده کنید. پوتین نظامی اگر برای آب و هوای گرم و خشک استفاده می شود نباید از جنسی ساخته شده باشد که ایجاد گرما بیش از حد در شما ایجاد کند و پاهایتان عرق کند.

بهترین جنس برای تولید پوتین نظامی چرم است. چرم می تواند خود را با آب و هوای موجود وفق دهد. چرم ضد آب است و این نکته خیلی مهم است که باید هنگام خرید پوتین نظامی آن را در نظر بگیرید. می توانید چرم طبیعی یا مصنوعی انتخاب کنید اما بدانید که دوام چرم طبیعی بسیار بیشتر از چرم مصنوعی است. امروزه در دوخت پوتین نظامی در لبه های آن برای اینکه خاصیت ضد آب بودن آن را بالا ببرند از الیاف مصنوعی استفاده می شود.

پای شما به مدت طولانی قرار است درون پوتین قرار بگیرد پس باید بتواند پاهایتان نفس بکشد و عرق نکند. کفشی که پا در آن عرق می کند جنس مناسبی ندارد و می تواند زمینه بیماری های پوستی را در ناحیه پا فراهم کند.

شما باید خرید پوتین نظامی را براساس محلی که قرار است آن را استفاده کنید، انتخاب کنید که بالاترین میزان کارایی را از آن انتظار داشته باشید. اگر پوتین نظامی به درستی با توجه به محل مورد نظر انتخاب شود می تواند مدت طولانی با شما یار باشد.

بر اساس محلی که پوتین نظامی استفاده می شود این کفش به پنج دسته کلی تقسیم می شود.

  • پوتین مناسب برای سربازی اجباری
  • پوتین نظامی برای محیط های جنگلی
  • پوتین نظامی برای محیط های بیابانی و گرم
  • پوتین نظامی مخصوص محیط سرد و کوهستانی

در اینجا به اختصار در مورد هر یک توضیحی می دهیم:

اگر راهی سربازی هستید و باید یک خرید پوتین نظامی مناسب انجام دهید دقت کنید که این نوع کفش سنگین است و از جنس پلیمر می باشد. بدنه آن پلاستیکی است و قیمت آن بسیار ارزان است. فقط دقت کنید که پوتین نظامی خود را مرتب واکس بزنید چرا که در صورت نداشتن واکس خیلی سریع کفشتان خراب می شود.

.

پوتین نظامی که افراد در محیط های جنگلی می پوشند

باید بسیار نرم و راحت باشد و از مچ و پا به خوبی محافظت کند. رنگی که این نوع پوتین ها دارند به استتار افراد در محیط های جنگلی کمک می کند. در نتیجه رنگ این پوتین نظامی سبز و مشکی است. در برابر آب مقاومت نسبی دارد. یعنی نمی توان به طور کامل برچسب ضد آب بودن را به آن بزنید.

.

پوتین نظامی برای محیط بیابانی

اگر برای خرید پوتین نظامی محیط گرم می خواهید اقدام کنید دقت داشته باشید که این نوع پوتین باید نرم و راحت باشد و راه نفوذ شن و خاک به درون کفش نداشته باشد. این نوع پوتین به رنگ خاکی وجود دارد تا به استتار افراد کمک کند. در تولید این نوع پوتین باید از الیاف طبیعی یا مصنوعی استفاده شود تا جریان هوایی بین پا و محیط بیرون ایجاد کند و پا دچار تعرق نگردد.

.

پوتین نظامی برای محیط های سرد و کوهستانی

این نوع پوتین به رنگ سفید است تا به استتار افراد در برف کمک کند. لایه داخلی آن از پشم می باشد تا پاهای شما را گرم نگه دارد و در محیط سرد هم احساس راحتی کنید.

هنگام خرید پوتین نظامی دقیقا سایز پای خود پوتین را انتخاب نمایید تا بتواند از قلب دومتان به خوبی مراقبت کنید. سایز نبودن پوتین علاوه بر اینکه نمی تواند از پایتان محافظت کند بلکه مشکلات اضافی هم سبب می شود.

در زمان خرید پوتین نظامی انواع مختلف را بررسی کنید و همان مدلی که سبک تر است انتخاب کنید تا احساس راحتی در آینده داشته باشید.

و نکته آخر حتما قصدتان از خرید پوتین نظامی را مشخص کنید تا بتوانید مناسب محیط و فعالیتتان آن را انتخاب کنید.

.
منابع:
.https://unexsafety.com

- مطالب مرتبط -

«کفش و پاپوش»

error: Alert: Content is protected !!