نحوه نگهداری و محافظت از کفش اورجینال

اولین مرحله در نگهداری و مراقبت از کتونی ورزشی شستشو و تمیز کردن صحیح کتانی است. هر کفش اورجینال بسته به نوع متریال (مواد) به کار رفته در آن باید به شیوه‌‌ای خاص شسته شده تا از خراب شدن و آسیب رسیدن به کفش جلوگیری شود. ترفندها و راه‌های مختلفی برای این‌کار وجود دارد که آن در مقاله‌بهترین روش‌های شستشو کفش اورجینالبرای شما آموزش داده‌ایم که می‌توانید با مراجعه به وبلاگ اورجینال پَل از آن استفاده کنید.

پس از شستشو صحیح، گام بعدی برای سالم نگه داشتن و روی فرم ماندن کفش اورجینال مورد علاقه شما، پوشیدن و درآوردن کفش با دقت و احتیاط است. این بدان معناست که ابتدا باید بندهای کفش را شل کنید تا پا راحت به داخل و خارج حرکت کند و سپس کفش را به آرامی از پا درآورید. فراموش نکنید که از فشار آوردن به پشت پاشنه کفش خودداری کنید.

قبل از گذاشتن کفش‌ها داخل جعبه آلودگی، خاک و گل و لای آن‌ها را با کمک یک برس یا مسواک نرم به خوبی پاک کنید و هرگز کتونی را با آلودگی، برای طولانی مدت داخل جعبه کفش قرار ندهید.

کفش‌ها را در محیطی خشک و خنک و به دور از نور مستقیم آفتاب و گرد و غبار نگه دارید. دمای بالا ممکن است چسب به کار رفته در لایه‌های مختلف کتونی ورزشی و اسپرت را از بین ببرد و سبب خرابی آن شود. قرار گرفتن در معرض گرما، گاها باعث تغییر شکل مواد به کار رقته در کفش و تغییر سایز آن نیز شود.

از طرفی حتما توجه داشته باشید که کتونی‌های اورجینال را زیر اجسام سنگین مثل بوت یا جعبه‌های کفش دیگر قرار نداده و جایی نگهداری کنید که خراشیده نشده و آسیب نبیند.

یکی از راه‌های محافظت از کفش اورجینال این است که پس از استفاده و زمانی که کفش را نمی‌پوشید به خوبی از آن نگهداری کنید. جاذبه، رطوبت، خشکی هوا و…می توانند تاثیری زیادی بر کتانی شما داشته باشند. با گذشت زمان، چین خوردگی‌هایی که به طور طبیعی در کفش های شکل می گیرند به تغییر شکل دائمی عناصر ساختاری کفش تبدیل می‌شوند. برای جلوگیری از این اتفاق می‌توانید داخل کفش از قالب‌های مخصوص استفاده کنید که به مرور زمان فرم کفش تغییر نکرده و خوش فرم باقی بمانند.

از دیگر عواملی که سبب خراب شدن کفش و کتونی اسپرت شما می‌شود رطوبت است. پیشنهاد می‌شود که برای جلوگیری از این مسئله در داخل هر کفش از یک یا چند رطوبت‌گیر استفاده کنید. رطوبت‌گیرها بسته‌های کوچکی از ژل‌های سیلیکونی بوده که نقش بسزایی در جذب رطوبت محیط دارند.

ممکن است ساده به نظر برسد اما جوراب‌ها تاثیر بسیار زیادی در محافظت و نگهداری از کفش محبوب شما دارند. پوشیدن جوراب سبب شده که پا دیرتر عرق کرده و علاوه بر کاهش رطوبت کفش از ایجاد بوی بد کتانی جلوگیری کند. البته راه‌های مختلفی برای از بین بردن بوی بد کفش وجود دارد که ما در مقاله‌ای آن را در وبلاگ اورجینال پل شرح داده‌ایم. اضافه بر این استفاده از جوراب‌های ساق بلند و طرح دار می‌توانند استایل جذاب و جسورانه‌ای را برای شما رقم زند.

بهترین راه برای خشک کردن کفش‌ها پس از شستشو، قرار دادن آنها در هوای آزاد و نیز گذاشتن تعدادی روزنامه مچاله شده داخل آن است. روزنامه‌ها همیشه در دسترس هستند و در جذب رطوبت بسیار عالی عمل می‌کنند. پس از هر بار شستشو، آنها را با روزنامه‌های مچاله شده پر کنید، چرا که هم در جذب رطوبت و هم جلوگیری از تغییر شکل کفش بسیار موثرند. پس از گذشت 10 دقیقه روزنامه رطوبت را به خود جذب کرده و کاملا خیس می‌شود. سعی کنید چندبار روزنامه ها را عوض کنید تا به فرآیند خشک شدن کفش سرعت بخشید.

هرگز فراموش نکنید که ماشین لباس شویی بزرگترین دشمن کتونی اورجینال شما خواهد بود چرا که به راحتی می‌تواند به آن آسیب زده و تمامی بافت کفش را خراب کند. پس همواره کفش‌های اسپرت خود را با دست و از طریق راه‌های مناسب شستشو کفش که قبلا به تفصیل در مورد آنها توضیح داده ایم، بشویید.

به خاطر سپردن و رعایت این نکات ساده در مورد نگهداری مناسب کفش، طول عمر کتونی شما را به میزان قابل توجهی افزایش داده و سبب صرفه‌جویی در هزینه‌های اضافی برای تعمیر یا خرید مجدد کفش می‌شود.

.
منابع:
.https://originalpal.com

- مطالب مرتبط -

«کفش و پاپوش»

error: Alert: Content is protected !!