ترفندهای در آوردن انگشتر تنگ و حلقه گیر کرده در انگشت

روش های خلاقانه برای در آوردن انگشتر تنگ و حلقه گیر کرده در انگشت

1. انجام چند حرکت

برای در آوردن حلقه گیر کرده در انگشت به آرامی دو انگشت شست و اشاره دست دیگر خود را به دور حلقه گیر کرده در انگشت قرار دهید. سپس به آرامی حلقه را با چرخاندن به عقب و جلو ببرید. این کار را طوری باید انجام دهید که همزمان با چرخاندن حلقه، آن را با فشار به جلو هدایت کنید.

حلقه را با فشار زیاد نکشید:مطمئن شوید که فشار زیادی را بر روی عقب و جلو کردن به انگشتر وارد نکنید زیرا این حالت باعث می شود که انگشت شما ورم کند.

.

2. چرب کننده های طبیعی یا ژل روان کننده:

در این روش برای درآوردن حلقه می توانید از چرب کننده هایی چون وازلین و ژل لوبریکانت استفاده کنید. استفاده از مقادیر زیاد این مواد روان کننده باعث می شوند که با حداقل آسیب وارده به پوست بتوانید انگشتر گیر کرده در انگشت را خارج سازید. چرب کننده های بر پایه وازلین اغلب به بهترین شکل عمل می کنند.

چنان چه طی خارج کردن حلقه یا انگشتر تنگ به پوستتان آسیب رسید و یا دچار بریدگی شد، بدان معنی است که از مواد روان کننده مناسبی استفاده نکرده اید، پس بهتر است بهترین مواد را برای این کار انتخاب کنید.

برخی از بهترین چرب کننده های پوست عبارتند از:

 • وازلین
 • شیشه پاک کن یا سایر پاک کننده های پنجره
 • لوسیون دست
 • کره در صورت امکان
 • نرم کننده مو یا شامپو
 • ژل پترولیوم یا پماد آنتی بیوتیک
 • اسپری پخت و پز، کره نرم یا روغن پخت و پز
 • کره بادام زمینی نرم شده
 • آب و صابون
 • روغن بچه

مقداری از مواد چرب را زیر حلقه بمالید و سپس آن را به اطراف بچرخانید. بهتر است به کمک انگشت شست و اشاره، حلقه را بچرخانید و از مقدار بیشتری چرب کننده برای عملکرد بهتر استفاده کنید. سعی کنید به آرامی آن را با چرخاندن به جلو و عقب به سمت بیرون انگشت هل دهید.

.

3. بالا گرفتن دست:

برای درآوردن انگشتر از انگشت ورم کرده، بازوی دستتان را به مدت چند دقیقه در امتداد شانه هایتان رو به بالا بگیرید.

.

4. روش آب سرد:

آیا تا به حال متوجه این موضوع شده اید که حلقه ها در روزهای سرد نسبت به روزهای گرم سال راحت تر بیرون آورده می شوند. پس بنابراین دستتان را در آب سرد فرو ببرید. این آب باید سرد باشد و لازم به استفاده از آب یخ نیست. کافی است دستتان را به مدت چند دقیقه در آب سرد قرار دهید و سپس از آب بیرون آورده و شروع به خارج کردن حلقه کنید.

.

5. روش نخ دندان:

برای این کار باید یک قسمت از انتهای نخ دندان را از زیر حلقه رد کنید. در صورت لزوم از یک سوزن برای گرفتن نخ دندان از زیر حلقه استفاده کنید.

نخ دندان را رو دور انگشت بالای حلقه بپیچانید. پیچاندن نخ به دور انگشت باید به آرامی صورت بگیرد و نباید سبب درد و کبودی شود. اگر نخ را بیش از حد تنگ ببندید، باید مجددا آن را باز کنید و دوباره ببندید.

سپس سعی کنید با کشیدن و پیچاندن نخ دندان به سمت عقربه های ساعت انگشتر را به سمت نوک انگشت هدایت کنید. اگر این کار را چند بار انجام دهید، حلقه شروع به حرکت کرده و می توان آن را از انگشت خارج کرد.

بعد از این که از شر حلقه گیر کرده خلاص شدید باید انگشت خود را از جراحت و آلودگی پاک کنید و تا زمانی که تورم ناشی از بیرون کشیدن حلقه گیر کرده در انگشت فروکش نکرده از به دست کردن مجدد حلقه خود داری کنید.

در آوردن انگشتر تنگ

برخی از سوالات متداول:

1. حلقه باید چقدر تنگ باشد؟

هنگام دست کردن یک حلقه باید در انگشت احساس راحتی کنید و بهترین جا در انگشت جایی است که انگشتر به راحتی بچرخد. اگر حلقه در اطراف انگشت به راحتی نلغزد، خیلی کوچک است و اگر با سهولت به جلو و عقب بلغزد، خیلی بزرگ است.

 

2. برش حلقه به چه علت استفاده می شود؟

هنگامی که نمی توان حلقه را به دلیل تورم یا آسیب دیدگی از دست خارج کرد از برش حلقه استفاده می شود. برش حلقه به سرعت بخشی از حلقه را قطع می کند بدون این که به پوست و انگشت آسیب برساند. برش دهنده های حلقه بسته به نوع فلز حلقه یا انگشتر متفاوت هستند. برخی فلزات مانند طلا و پلاتین نرم تر هستند.

 

3. آیا زرگر میتواند حلقه را برش دهد؟

بله، یک زرگر قطعاً می تواند یک حلقه را قطع کند زیرا ابزارهای مناسبی برای برش حلقه در اختیار دارد و بدون آسیب رساندن به انگشت قادر به درآوردن حلقه خواهد بود.

 

4. چگونه می توان التهاب و ورم انگشت را کاهش داد؟

تورم منظم و مداوم باید توسط پزشک بررسی شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ دلیل پزشکی وجود ندارد. بسیاری از مسائل پزشکی می تواند باعث تورم شود. برای کاهش تورم موقت از کمپرس یخ استفاده کنید و آن را بر روی ناحیه آسیب دیده به مدت 10 تا 15 دقیقه اعمال کنید.

 

5. روش ارتفاع و بالا بردن چگونه عمل می کند؟

هنگامی که بازوی خود را بالا می برید، تمام مایعات اضافی و آب به پایین بدن و به دور از اتصالات انگشت حرکت می کنند. این امر باعث می شود تا انگشتانتان باریک تر شده و در نتیجه راحت تر می توانید حلقه را در آورید.

 

6. آیا پزشک می تواند حلقه را در آورد؟

بله،پزشک می تواند حلقه را از انگشت شما در بیاورد.

 

7. اگر انگشت به دلیل آرتروز متورم شود، چه کار کنیم؟

سعی کنید اطراف حلقه را با کره یا روغن روان کنید. مصرف ایبوپروفن نیز ممکن است باعث کاهش تورم شود.

 

8. در صورتی که انگشت گزیده شده باشد و با زهر متورم شده باشد چگونه می توان حلقه را از انگشت در آورد؟

باید به دنبال مراقبت پزشکی باشید و خودتان شروع به خارج کردن حلقه نکنید.

.

سایر نکات:

 • همیشه سعی کنید انگشت حلقه را کمی خم کنید زیرا این کار باعث کاهش برآمدگی پوست روی انگشت می شود و بنابراین باعث می شود که غضروف های انگشت کمی کوچکتر شود.
 • اندازه دور انگشت مورد نظر برای انگشتر یا حلقه را برای خرید انگشتر جدید داشته باشید. افزایش یا کاهش وزن و سن در اندازه حلقه دخیل هستند.
 • روش های ذکر شده هنگام برخاستن از خواب و پف دستان به خوبی کار می کنند.
 • اگر حلقه شما برش خورده است بهتر است به مدت دوهفته از استفاده مجدد انگشتر خودداری کنید تا انگشت شما زمان بهبودی داشته باشد.

.
منابع:
.https://namnak.com

- مطالب مرتبط -

«جواهرات و زیورآلات»

error: Alert: Content is protected !!