راهنمای سنجاق و گل سینه

سنجاق سینه چیست ؟

سنجاق سینه (به انگلیسی: brooch) یک گیره طراحی شده با جواهرات تزئینی است که به لباس متصل می‌شود. این گیره معمولاً از فلز، اغلب نقره یا طلا یا گاهی اوقات برنز یا برخی از مواد دیگر ساخته می‌شود. سنجاق سینه غالباً با مینای دندان یا با سنگ‌ های قیمتی تزئین شده و ممکن است فقط زینتی باشد یا گاهی اوقات به عنوان مدال و درجه به کار می‌رود. اولین سنجاق سینه شناخته شده از «عصر برنز» است. سنجاق سینه در تاریخ‌ شناسی یکی از شاخص‌ های مهم زمانی است.

.

نکات مهم در هنگام خرید سنجاق سینه زنانه :

تاریخچه ی سنجاق سینه به خوبی نشان میدهد که این زیورآلات در گروه زیورآلات لوکس قرار می گیرند. بنابراین حتی در دنیای مد امروزی نیز، طراحان و برند های مختلف، تلاش می کنند تا با توجه به این نکته، طرح هایی را ارائه کنند که لوکس بودن و زیبایی گل سینه ها را حفظ کند. بدین منظور، سنجاق سینه زنانه و یا سایر فلز های ضد حساسیت و ارزشمندی مانند روبیدیوم و پلاتین از محبوبیت بالاتری برخوردار هستند.

سنجاق سینه باید از نوع اتصال محکمی برخوردار باشد. معمولا سنجاق سینه با اتصال سوزنی کارایی بیشتری دارد. همچنین سوزن مورد استفاده باید کیفیت بالایی داشته باشد؛ زیرا استفاده از سوزن بی کیفیت به بافت لباس آسیب وارد می‌کند.

از آنجایی که انتخاب و خرید زیور آلات در ارتباط مستقیم با شخصیت درونی  و سلیقه ی ما هستند، انتخاب هر طرحی می تواند اطلاعات زیادی را در خصوص شخصیت درونی ما در اختیار اطرافیانمان قرار دهد. انتخاب سنجاق سینه های بزرگ، می تواند نشان دهد که شما فردی با اعتماد به نفس بالا هستید و انتخاب سنجاق سینه هایی با طرح های قدیمی می تواند نشان دهد که شما فردی کلاسیک و دوست دار پایبندی به اصول و قواعد می باشید.

نکته ی مهم دیگر اینکه انتخاب سنجاق سینه، بستگی مستقیم به موقعیت و مکانی که می خواهید از آن ها استفاده کنید نیز، دارد. با توجه به اینکه شما یک سنجاق سینه برای یک موقعیت رسمی می خواهید و یا برای یک مهمانی خودمانی، وضع فرق می کند و همه ی این موارد در انتخاب درست شما تاثیر گذار است.

برای انتخاب سنجاق سینه اول از همه به رنگ لباس خود توجه کنید به عنوان مثال اگر لباس مجلسی مشکی به تن دارید بهتر است.

سنجاق سینه حتما سفید باشد و از رنگ های مختلف استفاده نکنید و پس از رنگ لباس به مدل آن نگاهی بیندازید. لباس هایی که بسیار شلوغ و پر از طرح هستند.

هرگز با یک سنجاق سینه ی بزرگ یا طرح دار جلوه ی خوبی نخواهند داشت.

بلکه بهتر است با چنین لباسی یک سنجاق سینه بسیار ساده و کوچک را انتخاب کنید در غیر این صورت در میان طرح های لباس گم می شود.

اگر یقه ی لباس شما گرد است از سنجاق سینه درشت و پهن استفاده نکنید بلکه  مدل های بلند و خطی بسیار مناسب تر هستند.

اما در صورتی که یقه ی لباس شما یقه هفت است بهترین حالت سنجاق سینه مدل های برف یا ستاره و در کل مدل های گرد است.

البته به هماهنگی رنگ لباس و سنجاق سینه هم حتما توجه داشته باشید. سنجاق سینه در مدل های مختلفی وجود دارد.

.

خرید سنجاق سینه با توجه به مدل یقه لباس

حتی طرح های پرندگان و حیوانات یا ابزار موسیقی که بهتر است با لباس های اسپرت استفاده شود و برای لباس های مجلسی هرگز مناسب نیستند.

اگر به سنجاق سینه پر از نگین علاقه دارید فراموش نکنید که این نگین ها به راحتی می توانند لباس های شما را نخ کش کنند و اگر حواستان نباشد ممکن است بیفتند.

بهتر است سنجاق سینه نگین دار را برای میهمانی های کوتاه و چند ساعته استفاده کنید تا به خوبی از آن ها مراقبت کنید. سنجاق سینه بدون نگین هم بسیار زیاد است و در انواع طرح های گل و برگ موجود است که برای لباس هایی با یقه پهن بسیار زیبا هستند.

سنجاق سینه در مدل های زاویه دار بسیار زیبا هستند اما مثل سنجاق سینه نگین دار ممکن است به لباس شما گیر کرده و به بافت آن آسیب بزنند.

بنابراین این مدل ها را برای یقه لباس بدون آویز استفاده کنید تا هم به خوبی خود را نشان دهند و هم آسیبی به لباس های شما وارد نکنند.

.
منابع:

.https://esket.ir
.https://decoricor.com

- مطالب مرتبط -

«جواهرات و زیورآلات»

error: Alert: Content is protected !!