راهنمای زیورآلات گارنت

سنگ گارنت جزو سنگهای قیمتی تا نیمه قیمتی محسوب می شود که با درجه سختی و رنگهای مختلفی یافت می شوند. انواع سبز این کانی دارای نگین هایی بسیار زیبا و گران قیمت هستند و نوع نارنجی رنگ آنها عموما مورد توجه کلکسیونرها می باشند. همچنین در طول تاریخ از خواص سنگ گارنت در بسیاری از فرهنگها کاربرد مختلفی داشته است.

.

تفاوت سنگ گارنت با سنگهای دیگر

سنگ های گارنت مختلف از اسامی تجاری و تخصصی مختلفی برخوردار هستند و این اختلاف به دلیل تفاوت در رنگ ها و انواع این سنگ است.این سنگ و انواع آن از ۱۰ نوع سنگ می باشند که ساختار های شیمیایی شان مشابه یکدیگر است اما از لحاظ ظاهری با یک دیگر متفاوتند. اختلاف جزئی میان انواع این سنگ در رنگ آن ها، چگالی شان و همچنین ضریب شکست آن ها است. این گوهر بیشتر به رنگ قرمز یافت می شود، اما با انواع دیگری همچون گارنت سبز، زرد و نارنجی آتشین نیز دیده می شود. این رنگ ها در جواهرات امروزی رنگ هایی کمیاب و بسیار زیبا هستند.

.

خواص فیزیکی

رنگ های این سنگ متفاوت است و این تفاوت به ترکیب شیمیایی شان وابسته است. این سنگ اکثرا قرمز رنگ است اما به رنگ های دیگری چون قهوه‌ای، زرد، سفید، سبز و سیاه هم یافت می‌شود. رنگ خاکه این سنگ سفید می باشد و کانی هایی شفاف تا نیمه شفاف اند. سختی سنگ گارنت قرمز و دیگر انواع آن معمولا بین ۶٫۵ تا ۷ می باشد. جلای این گوهر شیشه‌ای تا صمغی می باشد.

.
منابع:
.https://jewelrystoreco.com

- مطالب مرتبط -

«جواهرات و زیورآلات»

error: Alert: Content is protected !!