ست کردن رنگ کفش و لباس‌ها در آقایان

 • نسخه ثابتی نمی‌توان پیچید

قانون کلی و نسخه ثابتی برای انتخاب رنگ کفش و متناسب کردن آن با رنگ لباس ها نیست، چون انتخاب رنگ کفش به نوع و جنس کفش هم مرتبط می‌شود. مثلا در کفش‌های رسمی رنگ‌های مشکی و تیره بهترین گزینه بوده، اما برای کفش‌های کتانی بهترین گزینه‌ها رنگ‌های روشن هستند.

 • هر طیف رنگی مزایای خاص خودش را دارد

مثلا رنگ‌های تیره دیرتر کثیف می‌شوند، رنگ‌های سفید شادترین تیپ‌ها را می‌سازند یا رنگ‌های خنثی با بیشترین لباس‌ها ست می‌شوند.

 • ست کردن کفش مشکی رنگ با لباس‌ها

رنگ مشکی مزایای زیادی دارد، از جمله اینکه در دنیای استایل و مد یک رنگ بسیار سازگار است و با اکثر رنگ‌های لباس‌ها سازگاری دارد، سخت کثیف شده و دیرتر چروک و کهنگی را نمایان می‌کند، پس داشتن یک کفش مشکی چه مدل رسمی چه کالج و چه بوت یا نیم‌بوت گزینه مناسبی برای استفاده با لباس‌های مختلف است. به عنوان مثال در تیپ‌های رسمی یا مجلسی کفش مشکی را می‌توانید با شلوارهای هم رنگ، سرمه‌ای، خاکستری یا حتی سفید بپوشید و ست کنید. اگر تیپ‌تان تیپ رسمی است بهتر است تناژ رنگ مشکی تیره‌تر و براق‌تر بوده و اگر تیپ‌تان به سمت اسپرت بودن پیش می‌رود می‌توانید سراغ تناژهای روشن‌تر رنگ مشکی بروید و آن را به همراه شلوارهای جین روشن بپوشید.

 • ست کردن کفش قهوه‌ای رنگ با لباس‌ها

در رتبه‌بندی ست‌پذیری رنگ کفش‌ها در میان آقایان می‌توان رتبه دوم را بعد از کفش‌های مشکی به کفش‌های قهوه‌ای داد. این رنگ کفش متناسب با تناژهای رنگی مختلفش کاربردهای فراوانی از کاربردهای رسمی تا کاربرد برای دورهمی‌های غیر رسمی دارد. ست کردن لباس‌ها با رنگ‌های مختلف با این رنگ کفش به آسانی اتفاق می‌افتد، شما می‌توانید برای شرکت در موقعیت‌های رسمی از شلوارهای کتان یا پارچه‌ای با رنگ‌های خاکی، خاکستری و سرمه‌ای استفاده کنید و در صورت تمایل به ایجاد یک استایل غیر رسمی می‌توانید در کنار کفش قهوه‌ای‌تان از شلوارهای جین رنگ روشن استفاده کنید. کفش قهوه‌ای در آقایان از آن گزینه‌هایی است که با لباس‌های هم رنگ خود هم قابل استفاده بوده، با ذکر این نکته که تناژ رنگ قهوه‌ای موجود در لباس‌ها با کفش متفاوت باشد.

 • ست کردن کفش‌های طوسی رنگ با لباس‌ها

کفش‌های طوسی رنگ جز مواردی هستند که قابلیت ست‌پذیری با تعداد زیادی از رنگ‌های متفاوت از جمله: لباس‌های آبی، قرمز، صورتی، زرد و مشکی دارند. همچنین با لباس‌های هم رنگ خود به شرطی که از تناژهای تیره‌تر یا روشن‌تر استفاده کنند قابل استفاده هستند.

 

 • ست کردن کفش سرمه‌ای رنگ با لباس‌ها

کفش‌های سرمه‌ای رنگ هم جز کفش‌ها رنگ خنثی هستند که با اکثریت رنگ لباس‌ها سازگارند و هم در استایل‌های رسمی قابل استفاده هستند هم در استایل‌های اسپرت، نقطه اوج و درخشش این رنگ کفش‌ها هم استفاده در فصول سرد و شرایط بارندگی در قالب بوت‌ها و نیم‌بوت‌ها به همراه لباس‌های تیره تر مانند رنگ خاکستری یا مشکی است. این رنگ از کفش‌ها با اکثر لباس‌های رنگ متفاوت ست می‌شود اما با لباس‌هایی با رنگ خودش هرگز قابل استفاده نیست. بهترین گزینه‌ها برای رنگ لباس‌های متناسب با کفش‌های خاکستری رنگ، رنگ‌های مشکی، خاکستری و سفید است.

 • ست کردن کفش‌های آبی با لباس‌ها

کفش‌های آبی رنگ هم در استایل‌های رسمی کاربرد دارند هم در استایل‌های اسپرت؛ در استایل‌های رسمی فقط با کت و شلوارهای هم رنگ خود پوشیده می‌شود اما در استایل‌های اسپرت با تمام طیف رنگ‌های هم خانواده آبی، یعنی مشکی، طوسی، خاکستری و سفید قابل استفاده هستند.

 • ست کردن کفش‌های سفید رنگ با لباس‌ها

کفش‌های سفید جز رنگ‌هایی است که تقریبا باید در تیپ‌ها و استایل‌های رسمی آن را فراموش کنید، اما به جای آن یکی از بهترین گزینه‌های جذابیت و درخشش در استایل‌های اسپرت است. اگر به دنبال استفاده از تیپ‌های مینیمالیستی هستید کافیست از کفش‌ها و اسنیکرهای سفید در کنار شلوار جین رنگ تیره استفاده کنید. این رنگ از کتانی‌ها و کفش‌های اسپرت در کنار اکثر رنگ‌های موافق و مخالف خود قابل استفاده است.

 • ست کردن کفش‌های کرم رنگ با لباس‌ها

این رنگ کفش‌ها با لباس‌هایی به رنگ روشن مانند رنگ‌های سفید و پاستلی قابل استفاده است

 • ست کردن کفش‌های زرشکی و جیگری رنگ با لباس‌ها

اکثر افراد در اولین مواجهه با کفش‌های جیگری واکنشی تدافعی دارند، احتمالا بسیاری از شما خوانندگان عزیز هم اگر تجربه استفاده از کفش این رنگی را نداشته باشید، تصور می‌کنید رنگی منزوی است که نمی‌توان لباس و رنگ مناسبی برای سازگاری با آن پیدا کرد، اما نکته جالب کفش‌های جیگری رنگ این است که اتفاقا قدرت سازگاری و ست‌پذیری بالایی دارن، تقریبا اکثر لباس‌هایی که با کفش‌های قهوه‌ای رنگ ست می‌شوند با کفش‌های جیگری رنگ هم ست می‌شوند. بهترین انتخاب کفش جیگری مدل‌های دربی هستند که به سادگی با شلوارهای جین روشن یا شلوارهای قهوه‌ای به همراه پیراهن مشکی یا سرمه‌ای ست می‌شوند. تفاوت بارز این رنگ با رنگ‌های قهوه‌ای این است که برای شما یک استایل کاملا خاص، جسورانه و متفاوت می‌سازد.

 • ست کردن کفش‌های رنگارنگ (کتانی) با لباس‌ها

شاید مزیت کفش‌های تک رنگ این باشد که راحت از کتانی‌های رنگارنگ با لباس‌ها ست شود اما برخی از افراد سلایقشان چیز‌های شلوغ و رنگ به رنگ می‌پسندد که آن‌ها هم زیبایی خاص خود را دارند. از ویژگی‌های کتانی‌های رنگی این است که رنگ آن‌ها بسیار واضح بوده و به چشم میآید و برای متعادل شدن تیپ و استایل بهتر است در کنار آن‌ها از لباس‌های رنگ خنثی، مانند اکثر شلوارهای جین یا لباس‌هایی با رنگ‌های آبی، سفید و کرم استفاده کنید.

.
منبع:  https://aradshoes.com

- مطالب مرتبط -

«کفش و پاپوش»

error: Alert: Content is protected !!