ست کردن کفش مردانه با اجزای دیگر لباس

ست کردن کفش مردانه با کمربند

کمربند جزیی از پوشش ثابت اکثر آقایان است که هر چقدر استایل آقایان رسمی‌تر شود جنس و رنگ این جز هم فاخرتر و تیره‌تر شده و حضورش در تیپ افراد پر رنگ‌تر می‌شود. از طرفی برای ایجاد هماهنگی بین این دو جز (کفش و کمربند) باید قوانینی را پیاده‌سازی کنید که بر اساس قواعد زیبایی شناختی تیپ‌های ظاهری مردانه شکل گرفته است.

برای ست کردن کفش و کمربند باید به سه پارامتر مهم توجه کنید:
1-ست کردن بر اساس رنگ کفش و کمربند
2-ست کردن بر اساس جنس و طراحی کفش و کمربند
3-ست کردن بر اساس ظاهر سگک کمربند

  • ست کردن کفش و کمربند بر اساس رنگ

دو شرط اصلی برای اینکار وجود دارد: اول اینکه در اکثر رنگ‌ها، رنگ کفش و کمربند باید از یک خانواده باشد. دوم اینکه اگر در چند رنگ استثنا، رنگ کفش و کمربند را از یک خانواده انتخاب نمی‌کنید، باید حواستان باشد حداقل این دو را از رنگ‌های متضاد هم نباید انتخاب کنید. به مثال‌های زیر توجه نمایید:

-کفش مشکی: به همراه این کفش فقط باید از کمربند مشکی استفاده کنید.
-کفش سرمه‌ای: در این کفش‌ها نیز باید از کمربند سرمه‌ای استفاده نمود.
-کفش قهوه‌ای: به همراه این رنگ از کفش‌ها باید از کمربندهای قهوه‌ای استفاده کنید. البته می‌توانید رنگ قهوه‌ای کمربند را از تناژهای مختلف رنگ قهوه‌ای انتخاب کنید. مثلا کفش قهوه‌ای با کمربند قهوه‌ای دقیقا مشابه یا کمربند قهوه‌ای روشن‌تر یا تیره‌تر.
-کفش خاکستری: این رنگ جز استثناءهایی است که با آن‌ها می‌توانید از کمربندهای رنگ مکمل استفاده کنید. مثلا از کمربندهای رنگ مشکی، قهوه‌ای سوخته و خاکستری استفاده کنید.
-کفش زرشکی: این رنگ از کفش هم جز استثنائات است. به همراه این رنگ کفش می‌توانید از کمربندهای قرمز سیر، جیگری، شرابی و خود کمربند زرشکی استفاده کنید
-کفش‌های دو رنگ: لازم نیست حتما کمربند را با هر دو رنگ کفش ست کنید. در این صورت کافیست رنگ کمربندتان را با رنگی که در کفش‌تان غالب است ست کنید.
-کفش سفید: کتانی‌ها و اسنیکرهای سفید جز جذاب‌ترین کفش‌های مکمل استایل‌های اسپرت هستند، اما این محصولات برای ست شدن با یک کمربند، محصولی ساختار شکن هستند، زیرا اگر بخواهید در این مورد هم از قاعده کلی هم رنگ بودن کمربند و کفش در ست کردن استفاده کنید، اتفاق ناخوشایندی خواهد افتاد، حتی تصور کمربند سفید هم به فرض پیدا شدن این محصول استایل نا خوشایند را در ذهن ما ایجاد می‌کند. در این مورد به خصوص شما باید رنگ کمربند را با اجزایی به جز کفش‌تان، یعنی با رنگ پیراهن یا شلوارتان ست کنید. در صورتی که رنگ لباستان تنالیته گرم دارد سعی کنید از کمربندی با طیف رنگی قهوه‌ای استفاده نموده و در صورتی که رنگ لباستان سرمه‌ای، آبی یا خاکستری بود، از کمربندی در طیف رنگی سرد استفاده نمایید.
-رنگ‌های مشکی و قهوه‌ای: فرقی ندارد کدام یک از دو محصول (کفش یا کمربند) مشکی یا قهوه‌ای باشند، چیزی که مهم است این است که این دو رنگ نباید با هم استفاده شوند.

  • ست کردن کفش و کمربند بر اساس جنس و طراحی ظاهری‌شان

ست کردن کفش و کمربند بر اساس جنس و طراحی ظاهری هر دو عنصر موضوعی سخت‌تر و حساس‌تر نسبت به ست کردن این دو عضو استایل بر اساس رنگ ظاهری‌شان است. خروجی این هماهنگی گاهی استایلی بسیار شیک و جذاب شده و باعث به چشم آمدن فرد می‌شود، اما گاهی تبدیل به نوعی بی‌سلیقگی منزجر کننده می‌شود که فرد را به شخصی ناشی در تنظیم استایل تبدیل می‌کند؛ پس این نوع ست کردن نیازمند ظرافت‌های بیشتری است. ناگفته نماند که این نوع ست کردن هم قوانین مربوط به خودش را دارد اما بیشترین سهمش بر مبنای سلایق و قضاوت شخصی افراد است. به مثال‌های زیر توجه نمایید:
-هنگام استفاده از کفش‌های جیر می‌توانید از کمربندهای جیر و نبوک استفاده کنید.
-همچنین هنگام استفاده از کفش‌های نبوک هم می‌توانید از کمربندهای جیر و نبوک استفاده کنید.
-هنگام استفاده از کفش‌های چرم باید از کمربندهای چرم استفاده کنید.
-یا هنگام استفاده از کفش‌های اسپرت می‌توانید از کمربندهای اسپرت و برزنتی استفاده کنید.
-در مورد کفش‌هایی که طراحی خاصی دارند یا روی آن‌ها نقش‌های چاپی وجود دارد هم می‌توانید سراغ کمربندهایی با طراحی نزدیک به آن طرح‌ها بروید. مثلا در کفش‌های بروژ که طرح‌هایی روزنه‌دار روی کفش وجود دارد بهتر است سراغ کمربندی بروید که طراحی روزنه‌دار روی سطح آن وجود داشته باشد. از کمربندهای طرح‌دار هم می‌توانید در استایل‌های اسپرت استفاده کنید هم در استایل‌های رسمی، فقط کافی است طرح روی کمربندها به طرح روی کفش‌ها نزدیک باشد.

  • ست کردن کفش و کمربند بر اساس سگک‌ها

این نوع از ست کردن کفش و کمربند بسیار جزیی و ریزبینانه است و بیشتر مناسب استایل‌های مینیمالیستی می‌باشد.
-مثلا می‌توانید به همراه کفش‌های خاکستری یا نقره‌ای از کمربندهایی با سگک متوسط یا بزرگ فلزی به رنگ نقره‌ای استفاده کنید.
-همراه کفش‌های مشکی می‌توانید از کمربندهایی با سگک مشکی متوسط و ریز استفاده کنید.
-گاهی برخی از کفش‌ها نیز مدل‌شان به گونه‌ای است که در سطح خود یک یا چند سگک دارند. در این صورت برای ست کردن کفش و کمربند بهتر است رنگ و اندازه سگک‌های (بزرگ، متوسط یا کوچک بدن) کفش و کمربند با هم تطابق داشته باشد.

.

ست کردن کفش مردانه با ساعت

-در استایل‌های رسمی که کفش رسمی و چرم به پا دارید می‌توانید با آن‌ها ساعت‌های بند چرمی را ست کنید. اگر استایل رسمی‌تان در تنالیته خاکستری یا مشکی بود سراغ ساعت‌هایی با بند چرمی مشکی بروید و اگر اجزای استایل‌تان در تنالیته رنگ قهوه‌ای قرار گرفت سراغ ساعت‌های بند چرمی قهوه‌ای بروید.
-اگر کفش‌تان مشکی مات یا خاکستری باشد می‌توانید از ساعت‌های مچی فلزی با رنگ نقره‌ای برای ست کردن استفاده کنید.

.

ست کردن کفش مردانه با کراوات

ست شدن کفش و کراوات هم در انواع استایل‌های رسمی و اسپرت امکان پذیر است. برای اینکار کافی است از کفش‌ها و کراوات‌ها یا پاپیون‌های هم رنگ و هم شکل استفاده کنید. مثلا اگر کفش‌تان ساده و رسمی بود از کراوات ساده و تک رنگ در طیف رنگی کفش‌تان استفاده کنید، یا اگر کفش‌تان طرح‌دار بود از کراواتی با طرح نزدیک به طرح کفش استفاده کنید، یا مثلا اگر کفشی مینیمالیستی به پا داشتید بهتر است سراغ کراوات‌های باریک بروید.

.
منبع:  https://aradshoes.com

- مطالب مرتبط -

«کفش و پاپوش»

error: Alert: Content is protected !!