راهنمای بند ساعت مچی

ساعت مچی یکی از اکسسوری هایی است که برای اهداف چندگانه می تواند استفاده شود. آنها به شما به دنبال کردن زمان کمک می کنند و می توانند یک ظاهر شیکی برای شما به وجود آوردند. هر ساعت مچی سبک خاصی دارد، در این مقاله تنها تعدادی از چند مدل ساعت مچی را برای شما ارائه می نماییم.

.

انواع بند ساعت مچی

کلاسیک چرم

احتمالا رایج ترین بند ساعت مچی بندهای چرم هستند. طراحی استاندارش آن را برای استفاده راحت می سازد. رنگ های خنثی (سیاه، قهوه ای و عسلی) برای استفاده روزمره استفاده می شود در صورتی که سبک های خاص تر آن مانند طرح های پوست مار و کروکودیل و … نیز وجود دارد. این ساعت ها را می توانید با شلوارهای جین، کت و شلوار و کروات و هر نوع سبکی بپوشید. دقت داشته باشید این بندهای چرم به سادگی آسیب می بینند بنابراین مواظب خیس شدن و حرارت دیدن آنها باشید.

.

بندهای دوخت دار

این دوخت ها که اکثرا با رنگ متضادی نیز صورت می گیرد، برای اضافه کردن جزییات به ساعت است، برای جذابیت بیشتر معمولا از رنگ های سیاه و سفید استفاده می شود. استفاده از این ساعت ها برای لباس های بیرونی با رنگ متضاد زیباتر می شود.

.

بندهای راه دار

نوع دیگری از بندهای ساعت مچی بندهایی هستند که دو راه روی آنها قرار دارد. این خطوط زیر بند ساعت انجام می شود و می تواند جزییاتی را به بند اضافه کند. این بندها با ساعت های مچی که صفحه ی مربعی دارند زیبا می شود. هم چنین اغلب برای ست های اسپرت استفاده می گردد.

.

بندهای رالی

یکی دیگر از اکسسوری های کژوال بندساعت مچی رالی است. این بندساعت با سوراخ های روی آن می تواند جریان هوا را روی دست برقرار سازد اما بیشتر برای جنبه ی زیبایی اینگونه طراحی می شود. این ساعت ها برای استفاده در تابستان مناسبند زیرا سبب عرق کردن مچ نمی شوند.

.

ناتو

این بندساعت مچی از الیاف نایلون ساخته می شود و طراحی آن با رنگ های متفاوت انجام شده است. در گذشته در ارتش مورد استفاده قرار می گرفته است، این بندها قیمت مناسب، دوام بالا و ضد آب هستند.

ست کردن لباس مورد نظر با این ساعت کمی دشوار به نظر می رسد اما زیاد هم در این کار سخت نگیرید.

.

زولو

مشابه بند ناتو است، اما کمی خشن تر است، این بندها از نایلون و چرم ساخته می شوند، این بند با صفحه های ساعت بزرگتر زیباتر می شود، دسته بندی آن جز اکسسوری های کژوال است و ماندگاری بالایی دارد.

.

لینک

هم چنین به عنوان بندهای دستبندی شناخته شده اند، این بندهای گزینه های زیادی از مواد سازنده دارند (فولاد ضدزنگ، طلا، تیتانیوم، چوب و …). زمانی که به درستی پوشیده شود، می تواند فانتزی تر از بندهای چرم باشد. این بندها را هنگام قرارهای شام، مصاحبه ، محل کار و … می توانید استفاده کنید.

.

خلبانی

بندهای خلبانی در جنگ جهانی دوم به شهرت رسید. درست است که طی سالیان گذشته طراحی آن متفاوت گشته است، آن ها اغلب از چرم ساخته می شوند. هم چنین می توانید آن هارا با کت های اسپرت و سایر لباس های کژوال استفاده شود.

.

چگونه می توانم بند ساعت مچی خود را عوض کنم ؟

حتما به اهمیت ست کردن ساعت مچی با لباس یا کمربند و یا کیف تان اگاه هستیتد و می دانید که می توانید با کمک تنها یک ابزار و چند دقیقه زمان بند ساعت مچی خود را تعویض کرده و آن را آماده ست کردن با لباس هایتان نمایید . پس اگر شما هم از طرفداران مد روز بودن و خوشتیپی هستید ، در ادامه مطلب همراه با ما و توصیه های کارشناسانه فروشگاه اینترنتی ارشاکو باشید …

لوازم مورد نیاز برای تعویض بند ساعت : 

ابتدا ابزاری برای خارج کردن پین ساعت مچی تان که یا می توانید به یک ابزار فروشی رفته و وسیله ای برای خارج ساختن پین ساعت تان بخواهید و یا اینکه حتی از یک پاقوی تیز آشپزخانه کمک بگیرید . یک پارچه لطیف هم تهیه کنید تا به هنگام تعویض بند ، شیشه ساعت را بر روی آن قرار دهید تا از ایجاد خط و خش بر روی شیشه جلوگیری کنید .

مراحل تعویض بند ساعت مچی : 

ابتدا پارچه لطیف را پهن کرده و شیشه ساعت مچی را به طرف پارچه قرار دهید ، سپس به کمک ابزار مخصوص و یا چاقوی نوک تیزتان ، فشاری به کنار ضامن وارد اورید تا پین خارج شود .  حال پین را در بند جدیدتان انداخته و سپس بند ساعت را در محل خودش بیندازید .

به همین راحتی شما توانستید بند ساعت مچی خود را تعویض کرده و ساعتی نو و ست با لباس هایتان داشته باشید

.

مراحل کوتاه کردن بند ساعت مچی

۱- اندازه‌گیری دقیق

گام اول مهم‌ترین و اساسی‌ترین قسمت کوتاه کردن بند ساعت مچی است. اگر پین اشتباهی را خارج کنید، یا پینی را از محل نامناسبی خارج کنید، بند ساعت نامتعادل و کج خواهد شد. برای اندازه دقیق محل خروج پین‌ها، ساعت را در جایی از مچ خودتان که معمولاً ساعت را می‌بندید، قرار دهید. بند ساعت را سفت کنید و تمامی پین‌های فلزی را آزاد کنید تا بند ساعت به‌صورت صاف روی مچتان بنشیند. برای اینکه قلاب ساعت شما در جای مناسب (میانه بند) قرار بگیرد باید به تعداد مناسب پین از دو طرف بند خارج کنید تا تعادل قلاب به هم نخورد.

۲- محیط مناسب برای شروع کار

باز کردن و جدا کردن پین‌ها کاری پیچیده و ظریف است که باید دقت زیادی به خرج دهید. محل کار شما باید جایی باشد که در آن عوامل حواس‌پرت کننده کم باشد، همچنین نور به میزان کافی روی ساعت و محل کار شما بتابد. سطحی با نور کافی، صاف و به دور از شلوغی انتخاب کنید. همچنین سعی کنید ظرفی برای نگه‌داشتن وسایل ریز خارج‌شده در هر مرحله از ساعت همانند پین‌ها کنار دست خود داشته باشید تا از گم‌شدن اجزا جلوگیری کنید. زیردست خود پارچه‌ای کدر و نرم پهن کنید تا در صورت افتادن ساعت فلزی از دستتان، ضربه‌ای به بدنه آن وارد نشود. همچنین به یاد داشته باشید که ازجمله وسایلی که در روند کوتاه کردن ساعت مچی بکار خواهید گرفت، چکش است که صدای بلندی دارد، پس سعی کنید جایی کار خود را شروع کنید که مزاحمتی برای دیگران به وجود نیاورید.

۳- جمع‌آوری ابزار

درست انجام دادن کاری، به داشتن ابزارهای مناسب بستگی دارد. قبل از شروع کار کوتاه کردن بند ساعت مچی ، اطمینان حاصل کنید که وسایل لازم را داشته باشید. برای خارج کردن پین‌ها شما به یک چکش سر گرد، سوزن خارج کننده پین و همچنین جایگاه مخصوص قرارگیری بند نیاز دارید.

۴- خارج کردن پل‌های اتصال

از مرحله اول شما تعداد پین‌هایی که باید خارج شوند و از دو مرحله قبل‌تر نیز، وسایل و محیط کار را فراهم کرده‌اید، حالا نوبت به سخت‌ترین قسمت کار، یعنی خارج کردن پل‌های اتصال است. در پشت دست بند فلزی، فلشی کوچک حکاکی شده است که نشان می‌دهد، پین از کدام سمت خارج می‌گردد. بند ساعت را روی نگه‌دارنده طوری قرار دهید که محل خروج پین به زیر باشد، اگر نگه‌دارنده ندارید می‌توانید از یک فوم کمک بگیرید. سوزن را پشت پین موردنظر قرار دهید و با چکش ضربه‌های آرام و مداوم وارد کنید. زمانی که پین از پل خارج شد، با استفاده از یک انبر کوچک یا انگشتتان از محل خارج کنید و در ظرفی که قبلاً تهیه‌کرده‌اید، قرار دهید. مراقب باشید که وسایلی که خارج می‌کنید به‌هیچ‌وجه، گم نشوند.

۵- اتصال مجدد

پس‌ از اینکه تعداد مناسبی از پین‌ها را از بند خارج کردید، باید بند را وصل کنید. این بار مراحلی را که در مرحله قبل انجام دادید، به صورت عکس تکرار کنید. بند را به صورتی که محل خروج رو به خودتان باشد قرار دهید و پین را داخل پل قرار دهید و با چکش و سوزن، پین را در جای خود محکم کنید. این کار را با طرف دیگر بند تکرار کنید. بعد از این کار چند با بند را باز و بسته کنید و اطمینان پیدا کنید که زائده‌ای به وجود نیاورده باشید.

.
منابع:

.https://www.banimode.com
.https://blog.ershaco.com
.https://chibepoosham.com

error: Alert: Content is protected !!