حساسیت پا به کفش

علائم آلرژی به کفش :

ممکن است وقتی کفش جدیدی را می پوشید، پاهای تان دچار قرمزی، حرارت، خارش و عرق کردن شود، در برخی موارد این مشکلات در همان ساعات نخست پس از پوشیدن کفش پایان می یابد اما گاهی تا یک هفته بعد از استفاده نیز این علائم ادامه پیدا می کند و تا آنجایی پیشرفت می کند که شما احساس می کنید که پوستتان دچار سوختگی یا زنبور گزیدگی شده اید.

هنگامیکه جوش پا رشد میکند، بهبود آن معمولا هفته ها طول می کشد، بهتر است برای پیشگیری از تکثیرجوش از خاراندن آن جدا خودداری کنید.

.

دلایل ایجاد و تشخیص آلرژی به کفش :

یک متخصص امراض پوستی می تواند به تشخیص آلرژی به کفش (درماتیت) کمک کند.

پزشک میتواند شما را معاینه کرده یا با آزمایش متوجه شود که پاهای شما نسبت به چه کفش هایی واکنش نشان میدهد و نسبت به چه جنس و مواد اولیه ای حساسیت دارد.

نکته: وقتی که به پزشکتان مراجعه می کنید می توانید کفشتان را با خود ببرید تا به شما در تشخیص دلایل ایجاد حساسیت کمک کند..

اگر جوش و قرمزی در قسمت بالایی پا باشد این بدان معناست که شما به مواد شیمایی و مواد، رنگ ها و چرم و چسب موجود در قسمت بالایی کفش تان حساسیت دارید، وجود سوزش در قسمت کف پا نشان میدهد که شما ممکن است به افزودنی های لاستیکی در قسمت کف کفش یا جنس کفی حساس باشید.

در کفش های Canvas وجود سولفید متیل تیتو می تواند حساسیت ایجاد کند. در تحقیقات مربوط به همین زمینه در سال ۲۰۰۹ مشخص شد که مواد شیمایی و کرومات موثرترین دلایل ایجاد سوزش و خارش پا هستند؛ اخیرا مواد شیمایی جدیدی در صنعت کفش سازی وارد شده اند و به همان نسبت حساسیت ها و آلرژی های جدید نیز پیش آمده اند.

.

درمان:

اجتناب از مواد شیمیایی که درماتیت را به وجود می آورند در پیشگیری و درمان آلرژی بسیار مفید و موثر است، البته شناسایی عوامل ایجاد کننده آلرژی راهی مهم در بهبود جوش و سوزش و درد پای شماست. شما خودتان می توانید در این مورد تحقیق کنید و بفهمید که مشکل ایجاد شده در پای شما معلول استفاده از کدام ماده است.

.
منابع:
.https://www.mellishoes.ir

- مطالب مرتبط -

«کفش و پاپوش»

error: Alert: Content is protected !!