راهنمای عینک آفتابی مردانه

امروزه کاربرد عینک آفتابی فراتر از یک اکسسوری است؛ به گونه ای که عینک به بخشی از پوشش روزانه اکثر آقایان تبدیل شده است. دانستن این موضوع ‌که چه مدل عینکی با چه سبک پوششی ظاهر فرد را زیباتر خواهد ساخت، امر مهمی تلقی می ‌شود. در هنگام خرید عینک آفتابی مردانه باید دقت کنید گزینه مناسبی انتخاب کنید تا هم از چشمان تان در برابر نور شدید محافظت کرده و هم استایل تان را تکمیل کند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد خرید عینک آفتابی مردانه اطلاعاتی به دست آورید.

.

راهنمای انتخاب و خرید عینک آفتابی مردانه

راحتی عینک را در اولویت خود قرار دهید

یکی از فاکتورهای اصلی در خرید عینک آفتابی مردانه احساسی است که از عینک به شما منتقل می‌ شود. عینک آفتابی می بایست مناسب و مطابق با چهره شما باشد تا بتوانید برای مدت طولانی و بدون ناراحتی آن را به چشم داشته باشید. در جست ‌و جوی عینکی باشید که فشاری به صورت تان وارد نکند، از روی بینی سر نخورد، اندازه صورت تان باشد و فریم های آن به اندازه کافی بزرگ باشد تا نوری که از اطراف به چشم هایتان برخورد می کند اذیت تان نکند.

 • بازوهای عینک (قسمتی از فریم که در پشت گوش قرار می‌گیرد) نه خیلی سفت باشد که باعث اذیت استخوان پشت گوش شود و نه خیلی شل باشد که منجر به افتادن نابه‌ هنگام عینک شود.
 • تا حد ممکن بهتر است بازوهای عینک از موادی مانند سیلیکون و استات تهیه شده باشد. این مواد بهتر از پلاستیک هستند.

نیازهای خود را در نظر بگیرید

در هنگام خرید عینک آفتابی مردانه به این فکر کنید که چرا به دنبال عینک جدید هستید. آیا در جست ‌و جوی عینک خوب و با کیفیت هستید؟ آیا حرفه شما ایجاب می ‌کند که عینک آفتابی خریداری کنید؟ یا هدف تان از خرید فقط مد و زیبایی است؟ یا اصلا به دنبال کادو برای شخص خاصی هستید؟ در نظر داشته باشید که با دانستن علت استفاده از عینک آفتابی، می‌ توانید در هنگام خرید انتخاب درستی داشته باشید.

 • برای کسی که به دنبال عینک آفتابی همه ‌کاره است، عینک های خلبانی، ویفرر و فریم نیمه بهترین انتخاب خواهد بود.
 • افرادی که صرفا با هدفمد از عینک آفتابی استفاده می‌ کنند می‌توانند به مدل های کلاسیک مثل پرسول یا عینک‌هایی با فریم‌های عجیب و جالب نیز فکر کنند. این مدل ها برای آقایانی که اهل بیرون رفتن های زیاد هستند نیز گزینه های مناسبی به حساب می آید.
 • در طول زمان، چند مدل مختلفعینک آفتابی تهیه کنید. به این ترتیب برای هر مراسمی عینک مخصوص به آن را خواهید داشت.

عینک مناسب فرم صورت تان انتخاب کنید

عینک‌ های مختلف با سبک‌ های متنوع را امتحان کنید و ببینید کدام یک بیشتر به چهره تان می آید. درست مثل زمانی که پیراهن جدید یا شلواری را امتحان می کنید، در زمان انتخاب عینک هم اندازه آن نکته مهمی است. با اینکه بهترین عینک همانی است که بیشتر از بقیه می پسندید، اما هر کدام از عینک ها صورت تان را شکل خاصی نشان می دهد. پس در هنگام خرید به این دقت کنید کدام یک بهتر به چهره تان می نشیند.

به جنس عینک توجه کنید

بعد از انتخاب شکل و فریم عینک، نوبت به بررسی جنس عینک می‌ رسد. عینک ‌هایی که از مواد اولیه ای مانند پلاستیک و فلزات سبک وزن ساخته شده ‌اند، طبیعتا قیمت کمتری نسبت به جنس‌هایی مثل چوب و صدف لاک پشت خواهند داشت. سعی کنید میان جنس، ظاهر، دوام، راحتی و قیمت تعادل برقرار کنید.

 • قبل از خرید عینک آفتابی بودجه‌ای برای خود تعیین کنید. فریم هایی که از صدف لاک پشت یا شاخ بوفالو ساخته شده اند ممکن است قیمت خیلی زیادی داشته باشند، درحالی که باکیفیت ترین فریم پلاستیکی کمتر از نصف این مبلغ، قیمت خواهد داشت.

.

عینک زدن در موقعیت‌ های مختلف

در هوای آفتابی عینک بزنید

در هنگام روز و زمان‌ هایی که هوا روشن است، از عینک آفتابی استفاده کنید. عینک آفتابی چشم را از آسیب‌ های اشعه ماوراء بنفش (UV) مصون نگه می‌ دارد. همچنین استفاده از عینک در هنگام رانندگی نیز توصیه می ‌شود. از این جهت سطح حفاظت عینک در برابر آفتاب، نکته ای است که باید در هنگام خرید به آن توجه کنید.

 • سعی کنید از عدسی‌های پلاریزه استفاده کنید. عینک‌های پلاریزه چشم‌ها را در برابر نورهای منعکس شده حفظ می ‌کند.
 • سعی کنید عینک آفتابی تان همیشه در دسترس باشد؛ مثلا عینک تان را در داشبورد ماشین یا در کیف تان جا دهید تا در زمان نیاز بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید.

در طول فعالیت ‌های ورزشی و تفریحی، از چشم خود محافظت کنید

در هنگام انجام فعالیت ‌های ورزشی سخت در فضای باز از عینک آفتابی استفاده کنید. عینک آفتابی علاوه بر جلوگیری از ورود نور خورشید به چشم، به عنوان مانعی میان چشم و هر گونه خاک و گرد وغبار عمل می ‌کند. همچنین مانع از برخورد توپ تنیس و بدمینتون به چشم می ‌شود.

 • هنگام خرید عینک آفتابی مردانه برای فعالیت‌های ورزشی، سعی کنید رنگ لنزها و ضخامت آن مناسب با ورزش مورد نظرتان باشد.

از عینک آفتابی مردانه متناسب با لباس تان استفاده کنید

کار اولیه عینک آفتابی، حفاظت از چشم است؛ اما در صورتی که درست انتخاب شود می ‌تواند مانند سایر اکسسوری‌های مردانه مثل کمربند، ساعت و کلاه، به زیباسازی استایل شما کمک کند. اگر می خواهید تنها یک عینک بخرید، سعی کنید مدلی انتخاب کنید که خنثی باشد و بتوان آن را با هر لباسی ست کرد.

 • سعی کنید عینک تان با بقیه لباس‌ هایتان هماهنگ باشد. استفاده از عینک ورزشی دوچرخه ‌سواری با آن لنزهای پررنگش اصلا با کت ‌و شلوار مردانه جالب نمی شود.
 • رنگ عینک را با رنگ لباس هماهنگ کنید. فریم های قهوه ای با لباس هایی به رنگ طبیعی، سرمه ای و زیتونی هم خوانی دارد. فریم‌های مشکی و متالیک با لباس‌هایی به رنگ مشکی، سفید یا خاکستری هماهنگ است. فریم‌های پررنگ نباید در تضاد با رنگ‌های موجود در لباس باشند.

از عینک آفتابی طبی استفاده کنید

اگر چشم‌های شما ضعیف است و نیاز به استفاده از عینک طبی دارید، می‌ توانید از عینک ‌های آفتابی طبی استفاده کنید. با تعویض عدسی‌های عینک آفتابی با عدسی‌های طبی، مجبور به تعویض مداوم عینک نخواهید بود. عینک آفتابی طبی برای کسانی که بیشتر وقت خود را در خارج از منزل سپری می‌ کنند، مناسب است.

همچنین می ‌توانید عینک طبی خود را با اعمال عدسی‌ های فتوکرومیک بر روی آن، به عینک آفتابی تبدیل کنید و با یک تیر دو نشان بزنید.

.

انتخاب عینک آفتابی مردانه کلاسیک

عینکی انتخاب کنید که فریم کامل داشته باشد

سراغ مدل های کلاسیک مثل خلبانی یا ویفرر بروید. این مدل ها با تنوعی که دارند می توانند با هر لباسی از تیشرت و شلوار جین گرفته تا لباس های روزمره ست شوند و در واقع جزو بهترین اکسسوری ها به حساب می روند. این عینک ها همچنین از مواد ساده ای مثل پلاستیک و فلزات سبک ساخته می شوند که باعث فراوانی و ارزانی آن ها شده است.

 • عینک های تمام فریم، عینک های بادوامی هستند؛ چون فریم، از تمام جهات لنز آن ها را فرا گرفته است.
 • عینک های خلبانی بیشتر مناسب استایل های نیمه رسمی اند و به خوبی ویفرر یا پرسول با لباس رسمی ست نمی شوند.

عینک های با فریم نیمه هم باعث زیبایی استایل تان می شوند

در این نوع عینک ها فریم در قسمت بالای عینک قرار گرفته و پایین عینک بدون فریم است. مدلی که بیشتر حال و هوای کاری و همچنین مد و زیبایی را دارد. کت و شلوار و کراوات، یا شلوارک و یک جفت دمپایی راحتی هر دو استایل هایی هستند که با این عینک ترکیب خوبی ایجاد می کنند.

 • در نگهداری از این عینک باید دقت کافی به عمل آورید؛ چون بیشتر عدسی آن بدون حفاظ است.

فعالیت ورزشی خود را با عینکی ورزشی کامل کنید

از عینکی استفاده کنید که در دوچرحه سواری کوهستان یا بسکتبال همراه تان باشد. عینک های ورزشی از مواد ترکیبی ساخته می شوند که سبک و منعطف بوده و طوری پرداخت می شوند که انعکاس نور را به حداقل می رسانند.

 • در هنگام فعالیت های ورزشی فشرده از یک بند عینک استفاده کنید تا آن را گم نکنید.

از عینک های خاص استفاده کنید

از آنجا که هر قسمت عینک دارای طرح ها و مدل های مختلفی است، گزینه های بسیار بیشتری از آنچه پشت ویترین است در اختیار دارید. از مدل های خاص عینک پرسول و یا فریم های غیرعادی مثل فریم گرد استفاده کنید. با رنگ های مختلف عدسی عینک تان شخصیت خاص خود را به نمایش بگذارید. تعداد گزینه هایی که در اختیار دارید بی شمار است.

 • اگر واقعا به دنبال آن هستید که تغییر اساسی در ظاهرتان ایجاد کنید، عینکی با فریم خاص بزنید. اشکالی مثل مستطیل، بیضی، مثلث، و حتی ستاره!
 • می توانید بدهید عدسی های عینک تان را رنگ دلخواه تان بزنند و بدین ترتیب جلوه دیگری به آن ببخشید. یا از ابتدا از فریم های رنگی خاص مثل قرمز و زرد استفاده کنید.

.

انتخاب عینک افتابی مردانه متناسب با فرم صورت

اگر می‌خواهید بدانید که بین انواع مل های متفاوت عینک آفتابی کدامیک مناسب فرم صورت شما است در ادامه با ما همراه باشید.

.

صورت‌ های گرد

مدل عینک آفتابی ویژه آقایان متناسب با فرم صورت

 

اگر صورت گرد دارید بهتر است که از عینک‌های مستطیلی یا عینک‌هایی که به صورت چند ضلعی هستند استفاده کنید. هرگز عینک آفتابی گرد نزنید مگر اینکه تمایل داشته باشید شبیه ایموجی(شکلک‌هایی که در فضای مجازی برای بیان احساسات استفاده می‌شود) شوید.

.

صورت‌ های بیضی

مدل عینک آفتابی ویژه آقایان متناسب با فرم صورت

اگر صورت بیضی شکل دارید باید به شما بگوییم که برای انتخاب هر نوع عینک دلخواه خوش شانس هستید چون فرم صورت شما با تقریبا تمامی انواع عینک‌های آفتابی متناسب است.

.

صورت‌ های مربعی

مدل عینک آفتابی ویژه آقایان متناسب با فرم صورت

اگر صورت شما مربعی شکل است باید بدانید که نقطه موفقیت شما، گوشه‌های صورت شماست. به دنبال عینک‌هایی بگردید که از لحاظ طولی، با طول صورت شما متناسب باشد و بهتر است خطوط صافی داشته باشد. منظور این است اشکال چند ضلعی که زاویه‌های تند دارند چندان مناسب صورت شما نیستند.

.

صورت‌ های مستطیلی

مدل عینک آفتابی ویژه آقایان متناسب با فرم صورت

برای صورت‌های مستطیل شکل هم نکاتی که در مورد صورت‌های مربعی گفته شد صادق است. طول عینک با طول صورت شما باید متناسب باشد. از انتخاب فریم‌های کوچک یا فریم‌هایی با اشکال چند ضلعی خودداری کنید.

.

صورت‌ های با حالت شکل قلب

مدل عینک آفتابی ویژه آقایان متناسب با فرم صورت

اگر صورت شما قلب مانند است، عینک‌های مربعی به صورت شما بعد میدهند. از خرید عینک‌هایی که از سایز صورت شما بزرگتر باشد خودداری کنید. عینک‌های بدون فریم یا با فریم نازک هم به صورت شما می‌آید.

.

صورت‌ های باحالت شکل الماس

 

مدل عینک آفتابی ویژه آقایان متناسب با فرم صورت

صورت افراد با حالت الماس شکل، به هر مدل عینکی می‌آید، تنها باید برای انتخاب سایز عینک کمی دقت شود که دقیقا متناسب با ابعاد سایز صورت شخص باشد. فریم‌هایی که طول بیشتری از استخوان‌های صورت داشته باشند، اصلا مناسب شما نخواهند بود.

.

صورت‌ های مثلثی

مدل عینک آفتابی ویژه آقایان متناسب با فرم صورت

فریم‌هایی که در قسمت بالا کمی پهن تر از قسمت پایینی عینک باشند برای شما مناسب هستند. همینطور فریم‌های مستطیلی هم گزینه خوبی برای افراد با صورت مثلثی می‌باشد.

.

منابع:

.http://www.nazweb.ir
.https://www.rimoj.com

error: Alert: Content is protected !!