کوه سیاه چال

کوه سیاه چال از بکرترین کوههای تهران می باشد. کافیست که در نزدیکی تنگه خرقه ماشین را پارک کرده و دو ساعتی را پیاده روی کنید. اگر اردیبهشت ماه باشد بهشت را روی زمین خواهید دید لاله های واژگونی که منطقه را پر کرده اند منظره ای تماشایی را پدید می آوردند. در بالای کوه خرده سنگهای درخشانی شبیه آهن و مس وجود دارد که به صورت پاششی همه جا پراکنده است. این نشان از برخورد شهاب سنگ به این منطقه از زمین است و فلسفه به وجود آمدن سیاه چال نیز همین برخورد شهاب سنگ است در دره سیاه چال دو چشمه جاری است که در بهار به دلیل ذوب شدن برف ها و یخ ها پر آب تر از بقیه فصول می باشد. سیاه چال کوهی است که نیاز به کوهنوردی حرفه ای ندارد و به دلیل طبیعت بکر و زیبا مناسب برای تفریحات خانوادگی می باشد. دقت بفرمایید سیاه چال در نزدیکی منطقه جنگلی- کوهستانی برز واقع شده و مارهای زیادی در این منطقه زندگی می کنند. منطقه برز که نرسیده به کوه سیاه چال است طبیعتی بکر‌ با جنگلی انبوه را در خود جای داده است که برای رسیدن به سیاه چال نیاز به دو ساعت پیاده روی در این منطقه می باشد. به شدت طبیعت گردی در منطقه سیاه چال توصیه می گردد.

بهترین زمان بازدید از کوه سیاه چال
بهار و پاییز بهترین موقع بازدید از کوه سباه چال می باشد. در بهار طبیعت سبز، لاله های واژگون، جنگل های در هم تنیده منطقه برز و رود ها و آبشارهای پر آب منطقه بهشتی گمشده را نمایان می کند. در پاییز برگ های رنگارنگ درختان روی دیگری از تابلوی طبیعت را به ما نشان می دهد که هر دو بسیار زیبا هستند. تابستان ها قدری هوا گرم است ولی در بهار و پاییز دمای هوا مناسب است.

لوازم مورد نیاز برای صعود از کوه سیاه چال
قبل از رسیدن به تنگه خرقه باید ماشین را پارک کرده و دو ساعت پیاده روی کنید. آب و خوراکی های سبک، لباس و کفش مناسب کوهنوردی و طبیعت گردی از جمله اقلامی است که باید همراه داشته باشید.

◉ آدرس:

.
منابع:
گوگل مپ | https://www.google.com/maps
ویکی پدیا فارسی | https://fa.wikipedia.org
توریستگاه | https://www.touristgah.com
سیری در ایران | https://seeiran.ir

error: Alert: Content is protected !!