موزه سلاح های دربار

موزه سلاح های سلطنتی در یکی از کاخ های مجموعه کاخ سعدآباد که متعلق به غلامرضا پهلوی یکی از برادران محمدرضا شاه پهلوی بود قرار دارد. موزه سلاح های سلطنتی با داشتن 110 نوع از انواع اسلحه کمری، جنگی و شکاری است که مربوط به خاندان پهلوی و قاجار می باشد. قدیمی ترین اسلحه مربوط به قرن 17 میلادی و ساخت هند است. این اسلحه منحصر به فرد یک تفنگ سرپر لول با سیستم سنگ چخماقی می باشد. این سلاح مربوط به دوران قاجار است که در کنار دو تفنگ سرپر دیگر با تعدادی باروت دان و طپانچه در زیرزمین این مجموعه نگهداری می شود.

اسلحه های شکاری از کارخانجات تسلیحات سازی آمریکا و اروپا با برند های برنو، وینچستر، رمینگتون واسپرینگ فیلد هم در بین این سلاح ها دیده می شوند که معمولا سلاح های اهدایی از حکام سایر کشورها به محمدرضا شاه پهلوی می باشند.

بخش دیگری از موزه مربوط به عکس های درباریان می باشند که تماشای آنها خالی از لطف نیست.

دسترسی به موزه سلاح های سلطنتی

وسایل نقلیه شخصی: موزه سلاح های سلطنتی، در کاخ موزه سعدآباد تهران واقع در زعفرانیه، خیابان کمال طاهری واقع شده است.
مترو: با استفاده از خط یک مترو در ایستگاه تجریش از قطار پیاده شوید. به سمت میدان تجریش بروید. وارد خیابان ولی عصر شوید مستقیم بروید تا به خیابان افراز برسید. در خیابان افراز مستقیم بروید تا به خیابان کمالی برسید. مستقیم بروید تا به کاخ موزه سعدآباد تهران برسید. موزه سلاح های سلطنتی در این کاخ موزه قرار دارد.

◉ آدرس: تهران، خ ولیعصر، خیابان شهید فلاحی (زعفرانیه)، ابتدای خیابان شهید کمال طاهری، کاخ سعدآباد

.
منابع:
گوگل مپ | https://www.google.com/maps
ویکی پدیا فارسی | https://fa.wikipedia.org
توریستگاه | https://www.touristgah.com
سیری در ایران | https://seeiran.ir

- مطالب مرتبط -

«موزه گردی»

error: Alert: Content is protected !!