روستای برگ جهان

روستای برگ جهان در 13 کیلومتری شهر لواسان و 40 کیلومتری شمال شرق تهران قرار گرفته است. رودخانه برگ جهان از ارتفاعات اطراف این روستا سرچشمه می گیرد و از وسط این روستا می گذرد و در میانه راه به رودخانه رودبار می پیوندد و هر دو به سد لتیان می ریزند. در مسیر این رودخانه 20 آبشار وجود دارد که گردشگران را از همه جای تهران در تمام فصول به سمت این منطقه رهنمون می سازند. در داخل روستا هم آبشاری وجود دارد که متعلق به روستای برگ جهان می باشد. اگر در داخل روستا خلاف جریان آب رودخانه حرکت کنید به محل تلاقی رودخانه برگ جهان و رودبار می رسید که با آبشار 5 دقیقه فاصله دارد.

بهترین زمان بازدید از روستای برگ جهان
برگ جهان یک روستای کوهستانی در دامنه های البرز می باشد که زمستان های بسیار سرد دارد.
اما سه فصل دیگر بسیار مناسب برای بازدید از این روستا می باشند. البته در اواخر شهریور ماه باید لباس گرم حتما با خود به همراه داشته باشید. در روستای برگ جهان امکانات رفاهی زیادی وجود ندارد پس بهتر است خوراکی های مورد نظرتان و تمام وسایل مورد نیاز یک پیک نیک در خارج شهر را با خود داشته باشید تا دچار مشکل نگردید.

دسترسی
وسیله نقلیه شخصی: از جاده لشکرک وارد لواسان شوید و به سمت بلوار اصلی شهر بروید در میدان اصلی شهر به سمت چپ بپیچید و بعد از طی 8 کیلومتر به روستای افجه می رسید. روستای افجه را پشت سر بگذارید تا به روستای برگ جهان برسید.

◉ آدرس: تهران، جاده لشکرک، بلوار اصلی لواسان، میدان لواسان به سمت چپ،13 کیلومتری میدان اصلی لواسان

.
منابع:
گوگل مپ | https://www.google.com/maps
ویکی پدیا فارسی | https://fa.wikipedia.org
توریستگاه | https://www.touristgah.com
سیری در ایران | https://seeiran.ir

error: Alert: Content is protected !!