روستای سنگان سولقان

اگر شما هم به کوهنوردی و صخره نوردی علاقمند هستید توصیه می کنیم با گروههای کوهنوردی که راهی روستا و آبشار سنگان می شوند رهسپار آبشار سنگان شوید. این روستا پنج کیلومتر بعد از روستای سولقان قرار گرفته است و بعد از رسیدن به روستا نیاز است 2 کیلومتر دیگر را تا نزدیکی آبشار رانندگی کنید. یک ساعتی هم صخره نوردی و کوهنوردی تا آبشار راه هست. دقت فرمایید به دلیل سیلابهای فصلی معمولا جاده این روستا را آب می برد و مسئولان هم تلاشی برای بازسازی آن انجام نمی دهند و در روزهای تعطیل هم این جاده خراب، ترافیک است. پس بهتر است که حتما با راهنما به این آبشار سفر نمایید. آبشار سنگان در همه فصول برای صخره نوردان و کوهنوردان مناسب است.

لوازم مورد نیاز برای رفتن به آبشار سنگان
کفش مناسب، باتوم کوهنوردی، طناب آستاندارد کوهنوردی 6 یا 7 متری، عینک آفتابی و کلاه نقابدار، گتر، دستکش مناسب کوهنوردی، خوراکی های سبک مانند کشمش، خرما، گردو، بادام.

بهترین زمان بازدید از روستای سنگان
روستای سنگان در همه فصول سال برای کوهنوردان و صخره نوردان زیباست. چرا که اگر که جاده را بسته باشند سه ساعتی پیاده روی تا آبشار هست و در بخش های از مسیر لازم است که روش صخره نوردی با طناب را بدانید. اگر که زمستان باشد فنون یخ نوردی نیز به فنون صخره نوردی اضافه می شود.

دسترسی
وسیله نقلیه شخصی: روستای سنگان بعد از روستای سولقان واقع شده است برای رسیدن به این روستا باید از بزرگراه همت وارد بزرگراه آبشناسان و سپس وارد بلوار کوهسار شوید جاده کن-سولقان در انتهای بلوار کوهسار قرار گرفته است. جاده را مستقیم بروید تا به روستای سولقان برسید. سولقان را پشت سر بگذارید، بعد از پنج کیلومتر به جاده روستای سنگان می رسید.

◉ آدرس: تهران، بزرگراه همت، بزرگراه آبشناسان، بلوار کوهسار، جاده کن-سولقان، بعد از روستای سولقان

.
منابع:
گوگل مپ | https://www.google.com/maps
ویکی پدیا فارسی | https://fa.wikipedia.org
توریستگاه | https://www.touristgah.com
سیری در ایران | https://seeiran.ir

error: Alert: Content is protected !!