پل ابریشم

پل کابلی ابریشم با طول 200 متر متصل کننده بوستان بنادر به پارک بین المللی نوروز یکی از پارک های دیدنی تهران است. این پل بر روی اتوبان همت قرار گرفته است. با گذر از این پل بلافاصله به رصدخانه گنبد مینا یا پلانتاریوم بزرگترین مرکز ستاره شناسی استان تهران می رسیم. پارک آب و آتش و بوستان نوروز در کنار پل طبیعت و پارک طالقانی از بهترین و کامل ترین مجموعه های علمی- فرهنگی- تفریحی- ورزشی استان تهران هستند و روزانه پذیرای هزاران گردشگر داخلی و خارجی می باشند. جالب است بدانید که وزن این پل چیزی در حدود 130 تن بوده و تحمل وزنی در حدود 200 تن را دارد. همچنین برای ساخت آن یک سال و نیم زمان صرف شده است و از لحاظ طول در رده شانزدهم پل های استان تهران قرار دارد.

دسترسی به پل ابریشم
وسیله نقلیه شخصی: از بلوار آفریقا وارد خیابان نلسون ماندلا شوید در چهارراه جهان کودک وارد بزرگراه حقانی شوید. 200 متر جلوتر وارد خیابان شهیدی شوید. 200 متر جلو تر به خیابان سپهر در سمت چپ بپیجید. مستقیم بروید تا پل طبیعت را رد کنید و وارد پارکینگ بوستان آب و آتش شوید. پل ابریشم در کنار گنبد مینا قرار دارد.
مترو: از خط 1 مترو در ایستگاه حقانی پیاده شوید. از این ایستگاه می توانید به پارک طالقانی بروید . پس از گذشتن از پل طبیعت، پارک آب و آتش، بوستان بنادر به پل ابریشم می رسید.

◉ آدرس: تهران، بزرگراه حقانی جنوب، خیابان دیدار جنوبی ، پارک نوروز، پل ابریشم

.
منابع:
گوگل مپ | https://www.google.com/maps
ویکی پدیا فارسی | https://fa.wikipedia.org
توریستگاه | https://www.touristgah.com
سیری در ایران | https://seeiran.ir

- مطالب مرتبط -

«تاریخ گردی»

error: Alert: Content is protected !!