کاخ موزه ملت

این کاخ در مجموعه سعدآباد به عنوان کاخ ریاست جمهوری برای اعضای خانواده پهلوی و در شمال تهران ساخته شده است. در ابتدا این کاخ اقامتگاه تابستانی محمدرضاشاه و همسرش بود. ساخت این بنا از سال 1310 هجری شمسی آغاز و در سال 1315 پایان یافت، نقشه آن توسط مهندس خرسندی کشیده شده است و برای ساخت آن مجموعه ای از مهندسان ایرانی و روسی همکاری داشته اند.

کاخ موزه ملت بزرگ ترین ساختمان موجود در مجموعه سعدآباد است که به عنوان کاخ سفید نیز شناخته می شود و در آن می توان از فرش های نفیس ایرانی، ظروف چینی و سایر متعلقات مربوط به خانواده پهلوی دیدن کرد. این کاخ به شیوه ای بسیار زیبا و هنرمندانه ساخته شده، گچ بری های ظریف، پرده های بزرگ نقاشی رنگ روغن، سنگ های مرمر سرسراها و نمای بیرونی ایرانی-رومی برای هر بازدید کننده ای جالب و دیدنی است.

در زیرزمین کاخ سفید شما می توانید از موزه مجموعه هنری فرح بازدید کنید، در طبقه همکف اتاق محافظین، سرسرای ورودی، دفتر کار شاه، اتاق بیلیارد و آرایشگاه خصوصی را ببینید و در طبقه اول از تالار غذاخوری تشریفاتی، دفتر کار فرح، تالار موسیقی و پذیرایی فرح و اتاق نشیمن خانوادگی دیدن کنید.

◉ آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، خیابان شهید فلاحی (زعفرانیه)، انتهای خیابان شهید کمال طاهری

.
منابع:
گوگل مپ | https://www.google.com/maps
ویکی پدیا فارسی | https://fa.wikipedia.org
توریستگاه | https://www.touristgah.com
سیری در ایران | https://seeiran.ir

- مطالب مرتبط -

«موزه گردی»

error: Alert: Content is protected !!