موزه خودروهای اختصاصی کاخ نیاوران

موزه خودرو های اختصاصی نیاوران یکی از چندین موزه ارزشمند کاخ نیاوران است. این موزه با مساحتی 200 متر مربعی در بردانده بخشی از خودروها و موتورسیکلت های سلطنت پهلوی است.
این بخش از مجموعه نیاوران در ضلع شمال غربی باغ قرار گرفته است و گاراژ یا به نوعی پارکینگ خودروها به شمار می رفت. بایستی خاطر نشان کرد، با بازدید از این موزه نمی توانید دنبال تزئینات فاخر همچون سایر بخش های مجموعه نیاوران باشید، اما ماشین و موتورهای آن خود به تنهایی بسیار زیبا و با ارزشند. می توان گفت هر کدام از آن ها کلکسیونی از نفیس ترین کمپانی های ماشین سرتاسر دنیا هستند و بخشی بسیار جذاب برای تمامی سنین به شمار می روند.

به هنگام ورود به این موزه، در مرکز مجموعه 2 ماشین رولز-رویس (Rolls-Royce) فانتوم سلطنتی با مدل های 5 و 6 خود نمایی می کنند و ماشین مسابقه های فرمول 1 و موتورسیکلت ها نیز در اطراف قرار گرفته اند.

از دیگر چیزهایی که چشم شما را به خود جذب خواهد کرد، عکس های خاندان پهلوی با بخشی از ماشین هایشان است. از این میان می توان به عکس خودروی دوزیست، لیلا پهلوی و ملکه فرح دیبا به همراه خودروی برقی گلف و چندی دیگر اشاره کرد.

تا پیش از سال 1391 خورشیدی، هیچ یک از این ماشین و موتورسیکلت ها به نمایش گذاشته نشده بودند و در بخش مخازن کاخ نیاوران نگهداری می شدند اما در فروردین همان سال کارشناسان و مسئولان تصمیم گرفتند تا با به نمایش گذاشتن این آثار ارزشمند، به حفاظت بیشترشان کمک کنند. سر انجام در تیرماه سال 1391 خورشیدی قسمت خودروهای اختصاصی نیاوران فعالیت خود را شروع کرد.

◉ آدرس: تهران، میدان نیاوران(شهید باهنر) مجموعه موزه های کاخ نیاوران

.
منابع:
گوگل مپ | https://www.google.com/maps
ویکی پدیا فارسی | https://fa.wikipedia.org
توریستگاه | https://www.touristgah.com
سیری در ایران | https://seeiran.ir

- مطالب مرتبط -

«موزه گردی»

error: Alert: Content is protected !!