باغ موزه مینیاتور

شاید نام باغ موزه مینیاتور تهران را شنیده باشید. باغ موزه ای زیبا و معاصر که چند سالی بیشتر از عمر تاسیس آن در پایتخت نمی گذرد. اما آیا راجب آن اطلاعاتی هم دارید؟در این مطلب از مجله گردشگری الی گشت قصد معرفی باغ موزه مینیاتور تهران را داریم ، با ما همراه باشید. باغ موزه مینیاتور یا بوستان مینیاتوری یکی از بوستان‌های منحصر به فرد استان تهران است که در شرق شهر تهران قرار دارد.

بوستان مینیاتوری فضای باز و مشجری است که به ارزش‌های فرهنگی، تاریخی و معماری می‌پردازد. بوستان مینیاتوری اولین بوستان احداث شده است که به منظور نمایش ماکت‌ های مینیاتوری آثار میراث جهانی ایران که همگی در فهرست یونسکو به ثبت رسیده‌ اند، ساخته شده و در آن مدل‌ها و ساختمان‌ ها با اندازه بسیار کوچک نمایش داده شده‌اند. در واقع این بوستان تلفیقی از تفریح و آموزش است.

در واقع باغ موزه مینیاتوری تهران امکانی را برای بازدیدکنندگان خود فراهم می کند که اگر دوست داشته باشند جاذبه‌های گردشگری کشورمان را ببینید، اما به هر دلیلی هنوز امکان سفر کردن به استان‌ های مختلف کشور را ندارند با قدم گذاشتن به داخل باغ مینیاتوری تهران سفری به دور تا دور ایران را آغاز کنند.

مسیرهای دسترسی به باغ مینیاتور تهران

آدرس باغ موزه مینیاتوری تهران، بزرگراه امام علی (ع)، خیابان جانبازان غربی، بوستان تمدن (گلبرگ) است.

راه‌های دسترسی به باغ موزه مینیاتور زیاد است. اگر با وسایل نقلیه عمومی قصد رفتن به باغ موزه را دارید، ایستگاه متروی جانبازان و ایستگاه میدان رسالت در خط پنج سامانه اتوبوس‌های تندرو، نزدیک‌ترین ایستگاه‌ها هستند و با کمی پیاده‌روی به مقصد خواهید رسید. اگر قصد دارید با خودروی شخصی به باغ موزه بروید، خروجی خیابان کرمان در بزرگراه رسالت یا خروجی خیابان جانبازان غربی در بزرگ‌راه امام علی (ع) شما را به مقصد می‌رساند.

◉ آدرس: تهران، خیابان جانبازان غربی، حد فاصل بزرگراه امام علی (ع) و خیابان کرمان، جنب بوستان تمدن، باغ موزه مینیاتور

.
منابع:
گوگل مپ | https://www.google.com/maps
ویکی پدیا فارسی | https://fa.wikipedia.org
کارناوال | https://www.karnaval.ir

error: Alert: Content is protected !!