پارک پرواز

در ارتفاعات شمال غربی تهران در محله سعادت آباد پارک دنجی به نام پرواز وجود دارد که به دلیل همجواری با خیابان پرواز آن را پارک پرواز می نامند. این پارک به دلیل قرار گرفتن در ارتفاع هوای آن بسیار سالم و مطبوع است و بر خلاف سایر پارک های تهران که تردد حیوانات خانگی در آن ها ممنوع است، گردشگران می توانند به راحتی حیوانات خانگیشان را به این پارک ببرند. چشم انداز 360 تهران از این پارک و همچنین سراشیبی هایی که گاها برای سالمندان نفسگیر و برای معلولان بالا آمدن از آن ها غیر ممکن است برای جوانان و افراد عادی لذت بخش می باشد و قدم زدن در پارک را از حالت یکنواختی درآورده است. زمین بازی کودکان و سینما 6 بعدی هم این پارک را تبدیل به جای مناسبی برای خانواده های جوان نموده است.

اما تعدد زیاد پله ها کمی برای کودکان خطرناک است که باید خانواده ها بیشتر مراقب فرزندانشان باشند. مجسمه های پارک، زمین اسکیت، میز شطرنج و سایر زمین های ورزشی از دیگر امکانات جذاب پارک است. البته پیدا کردن جای پارک در اواخر هفته یا سرِ شب کار بسیار دشواری است به دلیل اینکه پارکینگ این پارک همیشه پر از ماشین است. اما در انتهای شب پارک بسیار خلوت می باشد و جای پارک هم به راحتی پیدا می شود. ساعت ها می توان روی نیمکت های پارک نشست و تهران را از بالا تماشا کرد.

از دیگر امکانات پارک وجود یک رستوران و مسجد است که محدودیت زمانی را برای ماندن در پارک از بین می برند. یک ایستگاه آتش نشانی نیز در ضلع شمال شرقی بوستان قرار دارد.

دسترسی به پارک پرواز
وسیله نقلیه شخصی: بزرگراه یادگار امام را برانید تا به بلوار پیام برسید. از بلوار پیام مستقیم برانید تا به میدان بهرود برسید. پارک پرواز در میدان بهرود رو به روی هتل اسپیناس قرار گرفته است به راحتی می توانید ماشینتان را در پارکینگ پارک پرواز پارک کرده و از هوای مطبوع پارک لذت ببرید.
اتوبوس: با اتوبوس های خط 283 میدان صنعت-شهرک بام تهران می توانید در ایستگاه میدان بهرود پیاده شوید و با چند قدم پیاده روی خودتان را به پارک پرواز برسانید.
مترو: با استفاده از خط 7 مترو هم می توانید در میدان صنعت از قطار پیاده شوید و با اتوبوسهای خط 283 میدان صنعت-بام تهران خودتان را به پارک پرواز برسانید.

◉ آدرس: تهران، سعادت آباد، بالاتر از میدان سرو، میدان بهرود، رو به روی هتل اسپیناس

.
منابع:
گوگل مپ | https://www.google.com/maps
ویکی پدیا فارسی | https://fa.wikipedia.org
توریستگاه | https://www.touristgah.com
سیری در ایران | https://seeiran.ir

error: Alert: Content is protected !!