پارک اندیشه

در مجاورت شهرداری منطقه 7 تهران پارکی سه هکتاری با درختان چنار و فضای سبز و نورپردازی های جذاب در شب می بینیم که جدیدا به آن بوستان اندیشه می گویند. این پارک در سال 1372 توسط هلال احمر ساخته شد و مردم آن را با نام بوستان هلال احمر می شناختند.

بعد از انتقال مالکیت این پارک در سال 1391 نام آن به شهید منفردنیاکی تغییر یافت. به دلیل همجواری با شهرداری منطقه 7 علاوه بر امکاناتی مانند زمین بازی کودکان، میزهای پینگ پونگ و شطرنج، بوفه، کافه رستوران فضای باز، کتابخانه و فرهنگسرای اندیشه که جوانان را از نقاط مختلف تهران جذب کرده است. برگزاری نمایشگاههای فضای باز و جنگ ها و مراسمات مذهبی به مناسبت های مختلف در این پارک باعث استقبال عمومی از این پارک شده است. درب پارک در خیابان توپچی قرار دارد. وارد پارک که می شوید حوضی با فواره های بلند وجود دارد که در اطراف آن نیمکت چیده شده و شهروندان ارشد معمولا بعدازظهرها را در کنار این حوض با رفقایشان سپری می کنند. جلوتر که می روی آبنمایی را با مجسمه هایی می بینی که محل زندگی ماهی قرمزهای سفره هفت سین هستند.

معمولا کودکان ماهی هایشان را در روز سیزده به در به این پارک می آورند و در این آبنما رها می کنند. مرغ های مینا هم در لابه لای درختان چنار پرسه می زنند و زندگی شهرنشینی را تلطیف می کنند. سوسیس دادن به بچه گربه های پارک هم از دیگر تفریحات کودکان است. وسیله های ورزشی عمومی نیز از دیگر گزینه هایی است که معمولا کسانی که کمی مسن ترن و باشگاه نمی روند از آنها استفاده می کنند. صبح ها هم از ساعت 7 تا 8 برنامه ورزش همگانی با موزیک برپاست و اهالی محل دور هم یک ساعتی را به ورزش می پردازند.

فرهنگسرای اندیشه
فرهنگسرای اندیشه دارای یک کتابخانه عمومی، با تمام موضوعات برای تمام رده های سنی، در مساحتی به وسعت 1100 متر با پنجاه هزار جلد کتاب می باشد. این فرهنگسرا دارای دارالقرآن برای تمام سنین و چندین سالن سینما، آمفی تاتر و اجتماعات است. در سالن آمفی تئاتر که در طبقه اول با ظرفیت 400 نفر واقع شده است دوربین های فیلمبرداری و سیستم های صوتی تصویری پیشرفته برای برگزاری کنسرتها و فیلمبرداری از آن ها وجود دارد. همچنین امکان برپایی جشن ها و سخنرانی های مختلف نیز در آن فراهم آمده است. سالن اجتماعات فرهنگسرا نیز مناسب برای برگزاری کنفرانس و جلسات و سخنرانی می باشد که ظرفیت آن 200 نفر است.

دسترسی به پارک اندیشه
با وسیله نقلیه شخصی: وارد بزرگراه همت شوید و به سمت خیابان کوشا برانید. بعد از یک کیلومتر وارد خیابان داود گل نبی و از آنجا وارد خیابان جلفا و سپس ارسباران و میرمطهری شوید بعد از راندن دو کیلومتر وارد سهروردی شمالی شده و به سمت خیابان توپچی برانید در سمت چپ وارد خیابان توپچی شوید. درب پارک اندیشه در خیابان توپچی است.
مترو: با استفاده از خط 3 مترو در ایستگاه شهید قدوسی از قطار پیاده شده و از سمت راست خیابان بهشتی را بروید تا به خیابان شریعتی رسید. به سمت چپ در خیابان شریعتی بروید تا به خیابان توپچی برسید. درب بوستان اندیشه در خیابان توپچی است.

◉ آدرس: تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، بوستان اندیشه

.
منابع:
گوگل مپ | https://www.google.com/maps
ویکی پدیا فارسی | https://fa.wikipedia.org
توریستگاه | https://www.touristgah.com
سیری در ایران | https://seeiran.ir

error: Alert: Content is protected !!