پارک گفتگو

پارک گفت و گو در اردیبهشت سال 1382 با 144580 متر مربع مساحت و 7 هکتار گیاهان فصلی و دائمی، ساخته شد. طراحی این پارک، منحصر به فرد به نظر می رسد چون در آن از معماری باغ سازی و شیوه های پاک سازی کشورهای مختلف از جمله انگلستان، ایران، ایتالیا و فرانسه بهره برده اند.

در باغ انگلیسی می توان ترکیب رنگ درختان و درختچه ها، ایجاد پرچین هایی از سبزه ها، و عدم تقارن ملهم از باغ سازی انگلیسی را مشاهده کرد.

در باغ ایرانی با ساختن آب نما ها و حوض ها و همچنین پیروی از اصول باغ سازی و قرینگی سعی شده است فضایی یاد آور دوران قاجار ساخته شود.

باغ ایتالیایی وسیع تر است و شامل تراس و مجسمه های مختلفی از جمله تندیس امیر کبیر،رودکی، سعدی، سیمون بولیوار، محمد علی صنعتی، مدرس است. در میان همه این مجسمه ها مجسمه حضرت مریم نیز به عنوان نماد صلح و دوستی ملت های مختلف قرارگرفته است. این مجسمه توسط فرانکو شیروکی، هنرمند ایتالیایی، ساخته و هدیه داده شده است.

در باغ فرانسوی شما میتوانید فضایی بزرگ، متشکل از آبنما ها، باغچه هایی به اندازه های مختلف، گلدان های سنگی و مجسمه ای مختلف را ببینید. در این نوع طراحی اشکال هندسی توسط سبزه ها و با چمن کاری و راهرو های شنی دیده می شود.

پارک گفت و گو علاوه بر اینکه امکانات مختلفی از جمله کافه، رستوران، 2 زمین اسکیت، زمین بازی، خانه سلامت، کتاب خانه، کتاب فروشی، 8 آبنما و 3 سرویس بهداشتی دارد، همچنین در برخی اوقات سال نمایشگاه های مختلف شهرداری، مانند نمایشگاه گل وگیاه در آن برگزار می شود.

◉ آدرس: تهران، منطقه2، کوی نصر(گیشا)، انتها خیابان پیروزی شرقی

.
منابع:
گوگل مپ | https://www.google.com/maps
ویکی پدیا فارسی | https://fa.wikipedia.org
توریستگاه | https://www.touristgah.com
سیری در ایران | https://seeiran.ir

error: Alert: Content is protected !!