مرکز تجاری و اداری نور تهران

مجتمع تجاری نور تهران، یکی از مراکز اداری تجاری بزرگ و به‌نام در سطح کشور است. این مجتمع، یکی از کارآمدترین و مشهورترین مراکز خرید و انجام کارهای اداری در شهر تهران محسوب می‌شود.

زمینی که مرکز تجاری نور تهران در آن احداث شده‌است، 10 هزار متر مربع مساحت دارد و زیربنای آن نیز 120 هزار متر مربع است. بنای این ساختمان ضد زلزله و مقام‌ در برابر برخی از دیگر بلاهای طبیعی ساخته شده‌است.

یکی دیگر از موارد حائز اهمیت در حیطه معماری و مقاوم‌سازی این بنا، مجهز بودن تمامی طبقات آن به سیستم اعلام و اطفای حریق هوشمند است. به نحوی که ساختمان نور طالقانی را یکی از مقاوم‌ترین بناهایی می‌دانند که مجهز به امکانات مدرن و تجهیزات کامل آتشنشانی است.

درباره مالک مجتمع تجاری نور تهران نیز باید گفت، اطلاعات منتشر شده، حاکی از آن است که این ساختمان به صورت سهام‌های مجزا متعلق به چندین بانک و چند تن از اشخاص حقیقی است.

از دیگر اقدامات ارزشمند مربوط به معماری و ساخت این مرکز اداری تجاری، می‌توان به وجود 9 ایستگاه پست برق، که هرکدام توانی معادل 6.5 مگاوات را دارد اشاره کرد. البته امکانات مخابراتی درجه بالای این ساختمان را نیز نباید از یاد برد، چرا که هر واحد به صورت مجزا دارای 5 خط تلفن است.

مغازه‌‌های پاساژ نور

1037 واحد تجاری در این مجتمع مشغول به فعالیت هستند. پوشاک زنانه، پوشاک مردانه، وسایل صوتی و تصویری، طلا، جواهرات و اکسسوری از جمله محصولات و کالاهایی است که در این مجتمع ارائه داده می‌شود.

مغازه‌های واقع در طبقه همکف 1 مجتمع تجاری نور تهران طالقانی تماما به خرید، فروش و تعمیرات موبایل اختصاص یافته است. جالب است بدانید این ساختمان، 3 طبقه همکف با شماره‌گذاری‌های اول، دوم و سوم دارد. اقدامی که در حیطه معماری، این مجتمع برای تهویه هوای تمام قسمت‌های ساختمان صورت گرفته‌است، نصب 18 دستگاه هواساز بزرگ و باکیفیت در تمام نقاط است.

چطور به مجتمع تجاری نور طالقانی برویم؟
نزدیکترین ایستگاه مترو به مجتمع تجاری نور، ایستگاه متروی میدان ولیعصر (عج) است که حدود 683 متر با این مجتمع فاصله دارد.
ایستگاه اتوبوس طالقانی نیز حدود 40 با این پاساژ فاصله دارد و از این رو گزینه مناسبی برای رفتن به آنجا با استفاده از وسایل حمل‌و‌نقل عمومی است. در ضمن اگر قصد رفتن به این مکان را به وسیله خودروی شخصی خود دارید، به یاد داشته باشید که این مجتمع در محدوده طرح ترافیک واقع شده‌است.

◉ آدرس: تهران، خیابان ولیعصر (عج)، تقاطع خیابان طالقانی

.
منابع:
گوگل مپ | https://www.google.com/maps
ویکی پدیا فارسی | https://fa.wikipedia.org
توریستگاه | https://www.touristgah.com
سیری در ایران | https://seeiran.ir

- مطالب مرتبط -

«بازار گردی»

error: Alert: Content is protected !!