موزه دفینه

مجتمع فرهنگی موزه‌ای سردار آسمانی که با نام‌های موزه پول و موزه دفینه نیز شناخته می‌شود، یکی از موزه‌ها و جاهای دیدنی تهران با آثار متنوع و غنی از دوران‌ مختلف است. در اینجا علاوه بر موزه پول که نخستین موزه تخصصی و دائمی اسکناس و سکه در ایران به حساب می‌آید، امکان بازدید از دو موزه دیگر به نام‌های موزه هنر جهان و موزه گوهر و آرایه‌های تاریخی نیز برایتان مهیا است. در کنار آثار موزه، معماری و طراحی داخلی هر بخش قطعا برای هر بازدیدکننده‌ای چشم‌نواز و جذاب خواهد بود. دسترسی آسان به مجموعه، امکانات مناسب و راهنمایان آگاه از دیگر مزایای این مجموعه هستند. مجتمع فرهنگی موزه‌ای سردار آسمانی در اول خرداد ۱۳۹۶ هجری شمسی با شماره ۳۱۷۱۶ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.

مسیر دسترسی به مجموعه فرهنگی موزه‌ ای سردار آسمانی

مجتمع سردار آسمانی عضو دوچرخه‌سواران کلاب سبز است و دوچرخه‌سواران از هر نقطه تهران می‌توانند برای بازدید از موزه مراجعه کنند.

مترو: برای استفاده از مترو باید در ایستگاه مترو میرداماد پیاده شوید و ادامه مسیر را با تاکسی‌های مسیر ولیعصر طی کنید تا به نبش کوچه دفینه برسید.
تاکسی از میدان ونک: تاکسی‌های ونک به میرداماد را سوار شده و در خیابان میرداماد نبش کوچه دفینه پیاده شوید.
اتوبوس بی‌آرتی: ایستگاه راه‌آهن به تجریش یا تجریش به راه‌آهن را سوار شوید و ایستگاه میرداماد پیاده شوید. ۵۰۰ متر به‌سمت پل میرداماد نبش کوچه دفینه پیاده‌روی کنید.

◉ آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ولیعصر (عج)، بلوار میرداماد، نبش کوچه دفینه

.
منابع:
گوگل مپ | https://www.google.com/maps
ویکی پدیا فارسی | https://fa.wikipedia.org
کجارو | https://www.kojaro.com
سیری در ایران | https://seeiran.ir

- مطالب مرتبط -

«موزه گردی»

error: Alert: Content is protected !!