پارک پایداری (زمرد)

پارک زمرد تهران که با نام های پارک پایداری و پارک قبا نیز شناخته می‌شود، یکی از بوستان های نسبتا کوچک شمال تهران است. بوستان پاسداران یکی از معدود پارک های منطقه پاسداران است و با اینکه وسعت چندانی ندارد، آخر هفته ها و ایام تعطیل، تعداد زیادی از شهروندان آن منطقه را به خود جذب می‌کند. بوستان زمرد دارای طرح و ساختی متفاوت است و با درختانی بلند و قدیمی مزین شده که زیبایی آن را دوچندان کرده اند. این پارک طوری طراحی شده که افرادی که از ویلچر استفاده می‌کنند نیز به راحتی می‌توانند درون آن حرکت و از امکانات آن استفاده کنند.

مساحت و سال ساخت پارک زمرد پاسداران

بوستان پایداری یکی از پارک های منطقه 3 شهر تهران است که 11 سال پیش، در سال 1386 ساخته شد. مساحت این پارک 13880 متر مربع است.

امکانات تفریحی و رفاهی پارک پایداری تهران

در داخل پارک پایداری مجموعه ای فرهنگی وجود دارد که با نام فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی شناخته می‌شود. این فرهنگسرا به برگزاری نمایش ها و همایش های ملی و فرهنگی، نمایش تئاتر و برنامه هایی در راستای کتاب خوانی و ادبیات میپردازد. در این بین، خدمات ویژه ای مانند برگزاری کارگاه های آموزشی، برگزاری میزگردها و نشست های خبری در موضوعات مختلف سینمایی، هنر و ادبیات نیز در این فرهنگسرا ارائه میگردند.

مجموعه آبی و بدنسازی رسانه یا مجموعه ورزشی قائم، یکی دیگر از مکان های محبوب پارک پاسداران است. بسیاری از امکانات ویژه ورزشی از قبیل استخر سرپوشیده، سونا خشک و بخار، سالن بدنسازی، سالن ایروبیک و زمین بازی سرپوشیده فوتبال، بسکتبال و والیبال در این مجموعه وجود دارند که کلاس های آموزشی بسیاری مانند شنا، تی آر ایکس، ایروبیک و… در آن ها برگزار می‌شوند. مجموعه ورزشی رسانه دارای قسمت های درمانی مانند فیش اسپا، ماساژ درمانی و اتاق نمک نیز هست.

از امکانات تفریحی عمومی داخل بوستان پایداری نیز باید به زمین بازی کودکان، وسایل بدنسازی، میز پینگ پنگ و میز های شطرنجی که طراحی جالبی دارند، اشاره کرد.

پارک پایداری تهران

یک کافه گالری و یک کتابفروشی که فروشگاه کتاب داستان نام دارد، از دیگر جاذبه های پارک پاسداران تهران هستند. کتابفروشی کتاب داستان به علت فضای خاص و دوست داشتنی ای که دارد به یکی از جاذبه های اصلی پارک تبدیل شده است. در های این کتابفروشی همه روزه از ساعت 9:30 صبح تا 9 شب به روی علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی باز است.

سایر امکانات پارک پایداری پاسداران

نمازخانه، سرویس بهداشتی، نیمکت های متعدد در قسمت های مختلف بوستان، چندین آبخوری و وجود آبنماهایی زیبا با نورپردازی جذاب در شب از دیگر امکانات پارک زمرد تهران به شمار می‌روند. هم چنین در داخل پارک، یک فروشگاه لوازم ورزشی وجود دارد و در انتهای آن نیز یک بازار میوه و تره بار قرار گرفته که تعداد زیادی از اهالی منطقه برای خرید اقلام مورد نیازشان به آن مراجعه می‌کنند.

مسیرهای دسترسی به پارک پایداری تهران
اگر قصد دارید با خودروی شخصی به بازدید از بوستان پایداری بروید، باید خود را به خیابان پاسداران برسانید. از طرف خیابان شریعتی نیز میتوانید به میدان قبا بروید و خودروی خود را در یکی از خیابان های افراد بوستان، پارک نمایید. نزدیک ترین ایستگاه مترو به پارک پایداری ایستگاه مترو شریعتی است. باید وارد خط تجریش – کهریزک مترو تهران شده و در ایستگاه مترو شریعتی از قطار پیاده شوید. مسیر چندانی از مترو تا پارک وجود ندارد و با چند دقیقه پیاده روی هم می‌توانید به پارک زمرد تهران برسید.

◉ آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بعد از اتوبان همت، خیابان قبا

.
منابع:
گوگل مپ | https://www.google.com/maps
ویکی پدیا فارسی | https://fa.wikipedia.org
توریستگاه | https://www.touristgah.com
سیری در ایران | https://seeiran.ir

error: Alert: Content is protected !!