پارک معلم

پارک معلم تهران، یکی از زیباترین و خاطره‌انگیزترین حس‌وحال‌های ممکن را در مراجعه‌کنندگان خود پدید می‌آورد. به خصوص فضای فوق‌العاده شب‌های این پارک که آرامشی توأم با زندگی در آن جریان دارد. به عبارتی نه سکوت کلافه‌کننده و واهمه‌انگیزی در آن حاکم است که آرامش را به اضطراب تبدیل کند و نه آنقدر ازدحام و سر‌و‌صدا دارد که نشود حضور در آن‌جا را تاب آورد.

انگار همه‌چیز این پارک به اندازه است. یکی دیگر از امتیازات این پارک واقع شدنش در جوار خیابان زیبا و قدیمی سی تیر است. از این رو اغلب شاهد افرادی هستیم که غذاها و خوراکی‌های تهیه شده از غرفه‌های سی تیر را به این پارک آورده و در آرامش و کنار یکدیگر میل می‌کنند.

گربه‌های این پارک نیز با پارک‌های دیگر فرق دارند! شاید از بس که با انسان‌ها بوده‌اند و از دست آن‌ها غذا گرفته‌اند، اهلی شده‌اند و کاری به کار کسی ندارند. حوض و فواره زیبایی در این پارک وجود دارد که معمولا زوج‌ها لبه آن می‌نشینند و به گفت‌و‌گو یا عکاسی می‌پردازند.

بوستانی متفاوت در خیابان سی تیر تهران

اگر به این پارک بروید، توریست‌های زیادی را در آن یا اطراف آن ملاقات می‌کنید. دلیل حضور آن‌ها، موزه ملی روبه‌روی پارک معلم است. یکی دیگر از زیبایی‌های این پارک، گل‌های رنگارنگی است که به زحمت و همت مسئولین شهرداری منطقه در تمام باغچه‌های آن کاشته شده ‌است.

این پارک را نمی‌توان در رده پارک‌های وسیع تهران قرار داد. محیط کوچک و دوستانه‌ای دارد اما به غایت باصفا است. این مکان یک بوستان تازه تاسیس نیست و قدمت آن به قدمت خیابان سی‌تیر است. گاهی اوقات طرفداران موسیقی خیابانی در این پارک به نوازندگی می‌پردازند و شور و هیجان وصف‌ناپذیری را به فضای پارک اضافه می‌کنند.

به طور کلی رفتن به این پارک در اوقات شب‌ بیشتر از روشنی هوا توصیه می‌شود؛ به خصوص شب‌های آخر هفته که حال و هوای آن خیلی جالب و دوست‌داشتنی می‌شود. پارک معلم در منطقه 12 تهران واقع شده‌ است و شاید آنطور که انتظار داشته باشید خلوت نباشد. اما مطمئنا حس «جریان داشتن زندگی در لحظه» در شب‌های آخر هفته این پارک، قابل لمس خواهد بود.

دسترسی به بوستان معلم
نزدیکترین ایستگاه مترو به پارک معلم تهران در فاصله 1.7 کیلومتری آن می‌باشد. این ایستگاه به عنوان ایستگاه استاد معین شناخته می‌شود. همچنین برای استفاده از اتوبوس جهت رسیدن به این پارک می‌توانید از ایستگاه 21 متری جی استفاده نمایید که حدودا 323 متر با این پارک فاصله دارد. می‌توانید با ماشین شخصی هم به این بوستان بروید.

◉ آدرس: تهران، خیابان شهید دستغیب، خیابان سی تیر

.
منابع:
گوگل مپ | https://www.google.com/maps
ویکی پدیا فارسی | https://fa.wikipedia.org
توریستگاه | https://www.touristgah.com
سیری در ایران | https://seeiran.ir

error: Alert: Content is protected !!