پارک جنگلی لتمال

پارک جنگلی لتمان یکی از بهترین گزینه‌های تفریح در تهران است. این پارک جنگلی بیشتر از 100 هکتار مساحت دارد و منظره آن از بالای شهر واقعا زیبا و دیدنی است. درختکاری‌های وسیع و گسترده این پارک، آن را به یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های جنگلی پایتخت تبدیل کرده‌است. این محدوده تاریخ پیچیده‌ای را در طول سال‌ها سپری کرده‌است. مالکیت‌های پی در پی و غیرمنصفانه‌ای در مورد اهالی این منطقه صورت گرفته‌است. همچنین در مورد معنی لتمال اطلاعات دقیقی در دسترس نیست.

پارک جنگلی لتمال حدودا 1800 متر از دریا بالاتر است. این موضوع باعث وجود هوای بسیار خنکی در این محدوده شده‌است. این پارک در سال 1372 به صورت رسمی جزو کمربند سبز پایتخت و به عنوان طرح گلگشت شناخته شد. پارک جنگلی لتمال در مسیر بادهای شرقی-غربی تهران قرار گرفته‌است. این موضوع باعث می‌شود هوایی پاک و تمیز برای محدوده غربی تهران فراهم شود. پوشش گیاهی پارک لتمان ‌کن شامل گیاهان زیبایی مانند ارغوان، توت، بربیس، کاج و زبان گنجشک است. لتمان، پارک جنگلی غرب تهران، یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری اهالی پایتخت برای پیک نیک و گردش است.

امکانات پارک جنگلی لتمال

سیستم روشنایی

سیستم روشنایی پارک جنگلی لتمال تقریبا مناسب است. البته در برخی از قسمت‌های پارک جنگلی لتمال، سیستم روشنایی درستی وجود ندارد. به همین علت ممکن است گردشگران در ساعات طولانی شب مشکل پیدا کنند. پیشنهاد می‌کنیم هنگام گردش چراغ قوه یا چراغ باتری‌دار به همراه داشته باشید.

آلاچیق

در این بوستان تعدادی آلاچیق برای استفاده مردم وجود دارد. افرادی که علاقه‌مند باشند می‌توانند از آلاچیق استفاده کنند. در غیر این صورت می‌توانند زیرانداز خود را روی زمین پهن کنند و یک پیک نیک لذت‌بخش در پارک جنگلی لتمان داشته باشند.

پارک جنگلی لتمان خوراکی دارد یا ندارد؟

در این بوستان زیبا محلی برای خرید مایحتاج و خوراکی وجود ندارد. پس توصیه می‌کنیم قبل از راه افتادن همه وسایل و خوراکی‌های موردنیازتان را بردارید. عموم مردم درخواست داشته‌اند به امکانات پارک جنگلی لتمان رسیدگی بیشتری شود. امیدواریم مسئولان به این اعتراضات پاسخ دهند. برای خریدن خوراکی می‌توانید به شهرک‌های شهید باقری، نمونه و دژبان رجوع کنید.

این پارک جنگلی پر درخت و سرسبز، مکانی عالی برای جنگل‌نوردی فراهم کرده است. افرادی که علاقه دارند در محیط جدید و طبیعی به پیاده‌روی بپردازند، می‌توانند از پارک جنگلی لتمان و محیط سرسبز و دل‌انگیز آن استفاده کنند.

مسیر پیاده‌روی | ورزشی لذت‌بخش در پارک جنگلی لتمان

مسیرهای پیاده‌روی و کوهنوردی، باعث محبوبیت بیشتر پارک جنگلی لتمان کن شده‌است. این مسیرهای پیاده‌روی شیب مناسبی دارند و هر فردی می‌تواند از آن‌ها استفاده کند. در کنار پیاده‌روی، می‌توان از شیب این منطقه کوهستانی نیز استفاده کرد و به فعالیت مهیج دوچرخه‌سواری کوهستان و BMX پرداخت.

سرویس بهداشتی پارک جنگلی لتمان

در پارک جنگلی لتمان کن سرویس بهداشتی نیز وجود دارد. اما متاسفانه به دلیل تعداد محدود این سرویس‌ها، مردم خواهان تعداد بیشتری هستند. امیدواریم مسئولین فکری به حال این پارک جنگلی محبوب کنند. زیرا این پارک در بین تهرانی‌ها واقعا مشهور است و افراد زیادی از امکانات طبیعی و گردشگری آن استفاده می‌کنند.

آیا می‌توانیم در این پارک چادر بزنیم؟

امکان چادر زدن در پارک جنگلی وجود دارد. البته سعی کنید تمام لوازم و وسایل مورد نیاز را همراه داشته باشید. سعی کنید به نظافت و پاکیزه نگه داشتن فضای این مجموعه توجه کنید.

آب و هوای پارک جنگلی لتمان در فصل‌های مختلف سال

آب و هوای این پارک جنگلی واقعا عالی است. به خاطر نزدیکی به کوه و ارتفاع بالای منطقه، این پارک مقصد مناسبی برای گردش در تابستان است. البته در فصل زمستان دمای این منطقه پایین‌تر می‌آید. اگر هوس کرده‌اید که در زمستان یک کوهنوردی مفرح داشته باشید، لباس گرم را فراموش نکنید. زیرا هوای این منطقه در زمستان واقعا سرد است.

چطور به پارک جنگلی لتمان برویم؟
بهترین راه برای رفتن به این پارک، استفاده از خودروی شخصی است. برای رسیدن به پارک جنگلی تهران، باید وارد بزرگراه همت (شرق به غرب) شوید و این مسیر را تا بعد از خروجی آزادگان ادامه دهید. سپس وارد بلوار کاشان شوید و مسیر را ادامه دهید تا به پارک لتمال کن برسید. پیدا کردن آدرس لتمال کن بسیار راحت است و می‌توانید سریع آن را پیدا کنید.

◉ آدرس: تهران، بزرگراه همت (شرق به غرب)، بعد از بزرگراه آزادگان، بلوار کاشان، بوستان جنگلی لتمال کن

.
منابع:
گوگل مپ | https://www.google.com/maps
ویکی پدیا فارسی | https://fa.wikipedia.org
توریستگاه | https://www.touristgah.com
سیری در ایران | https://seeiran.ir

error: Alert: Content is protected !!